Spijkernisse, Netherlands
Terug

Brandweer opent nieuwe belevingswoning in Spijkenisse

img_9884-1.jpg

Op dinsdag 14 mei 2024 is de nieuwe belevingswoning in Spijkenisse geopend. Met de woning legt de brandweer op een visuele en realistische manier uit wat je kunt doen als er brand in een woning uitbreekt en wat je kunt doen om een brand te voorkomen. De belevingswoning is van...

Raymond Sybesma |  | Aangepast op

Op dinsdag 14 mei 2024 is de nieuwe belevingswoning in Spijkenisse geopend. Met de woning legt de brandweer op een visuele en realistische manier uit wat je kunt doen als er brand in een woning uitbreekt en wat je kunt doen om een brand te voorkomen. De belevingswoning is van 15 mei t/m 27 juli 2024 voor iedereen te bezoeken op de H. de Lintweg 18 in Spijkenisse.

https://youtu.be/icmynXa-A8w

Om de woning officieel te openen was een symbolische sleutel nodig. Met toeters en bellen kwamen er drie brandweerwagens de straat inrijden om ''als de brandweer'' de deur te kunnen openen. De woning zal drie maanden gebruikt worden en is door woningcorporatie de Leeuw van Putten beschikbaar gesteld de brandweer heeft het realistisch ingericht.

In het huis ervaart de bezoeker wat de impact van een woningbrand is. De bezoeker gaat op onderzoek uit om erachter te komen hoe de brand is veroorzaakt. Bij binnenkomst ruik je direct de indringende geur van brand. Je ziet de zwarte muren en de treurige aanblik van verbrande meubels. Wat is er gebeurd? Hoe is deze brand ontstaan? Ontdek hoe je brand kunt voorkomen.

Inmiddels zijn er 500 brieven verzonden aan omwonenden om een kijkje te komen nemen in de belevingswoning. Deze woning is gratis te bezoeken en geopend op:

  • Woensdag (12.00-17.00 uur)
  • Donderdag (12.00-17.00 uur)
  • Zaterdag (12.00-16.00 uur)

Gevaren
“Veel mensen denken bij brand ‘dat overkomt mij niet’”, zegt clustercommandant Ton Muilwijk. “En dat maakt het juist zo gevaarlijk. Ze zijn niet op brand voorbereid, weten niet waar de gevaren zitten en weten niet hoe je moet handelen als er brand uitbreekt. Dat proberen we met de belevingswoning te veranderen.”

IMG_9893-1024x683.jpeg
IMG_9921-scaled.jpeg
IMG_9911-scaled.jpeg
IMG_9928-scaled.jpeg
IMG_9915-scaled.jpeg
IMG_9893-scaled.jpeg

Lees ook

Stock_Douane_twee_geel_controle.jpg

Ondermijningsactie op Maasvlakte

Maasvlakte - Op de Maasvlakte heeft de Zeehavenpolitie donderdag samen met specialistische politieteams en partners, waaronder de Belastingdienst, een gerichte ondermijningsactie uitgevoerd om criminele inmenging in de transportsector tegen te gaan. De actie ondersteunt bonafide transportbedrijven en bevordert eerlijke concurrentie in het havengebied.

Wijkbus_politie.jpg

Politie met wijkbus aanwezig in Maaswijk op 18 april

Spijkenisse - De wijkbus van politiebasisteam Nissewaard staat zaterdag 18 april van 13.30 tot 15.30 uur bij de parkeerplaats Groenwereld aan de Maaswijkweg. De tijden zijn onder voorbehoud.

IMG_7206.jpg

Eerste bordje van nieuwe QRopuit-reeks onthuld op Theaterplein

Spijkenisse - Donderdagmiddag is op het Theaterplein in Spijkenisse het eerste bordje van een nieuwe reeks van het QRopuit-project onthuld. Met de tien bordjes is het de bedoeling inwoners te stimuleren om erlangs te fietsen.

Stock_politie.jpg

Meer dan 100 voertuigen gecontroleerd in Spijkenisse

Spijkenisse - Woensdag vond er een verkeerscontrole plaats in Spijkenisse. Op een parkeerplaats aan de Malledijk zijn in totaal 111 voertuigen gecontroleerd. Daarbij zijn 21 bekeuringen uitgedeeld en 5 personen aangehouden.

IMG_7138.jpg

Leerlingen maken Stolpersteine schoon bij Voorstraat in Spijkenisse

Spijkenisse - Donderdagochtend maakte wethouder Jeroen Postma op donderdag 16 april om 11.00 uur samen met leerlingen van basisschool De Rank de Stolpersteine schoon bij Voorstraat 14A in Spijkenisse.

Politiekids

Nieuwe lichting Politiekids beëdigd in Nissewaard

Spijkenisse - Woensdagmiddag heeft burgemeester Cor Lamers een nieuwe lichting Politiekids beëdigd in het stadhuis van Nissewaard.