Spijkernisse, Netherlands
Terug

Zaterdag 10 september Open Monumentendag

Naamloos-scaled.jpg

Dinsdagmiddag 30 augustus vond de aftrap plaats van de Open Monumentendag op 10 september aanstaande. Bij de aanlegplaats van de fluisterboot de Bernisse in Zuidland kwamen alle eigenaren, vrijwilligers en geïnteresseerden samen, om zo hier samen deze dag in te luiden. Wethoud...

De redactie |  | Aangepast op

Dinsdagmiddag 30 augustus vond de aftrap plaats van de Open Monumentendag op 10 september aanstaande. Bij de aanlegplaats van de fluisterboot de Bernisse in Zuidland kwamen alle eigenaren, vrijwilligers en geïnteresseerden samen, om zo hier samen deze dag in te luiden. Wethouder Jeroen Postma gaf aan dat de Open Monumentendag niet alleen om monumenten als erfgoed gaat maar ook om verhalen. Verhalen over vroegere gebeurtenissen die door bewoners gedeeld worden zijn net zo goed belangrijk erfgoed. 

Er waren ook twee afgevaardigden van het platform cultureel erfgoed van de gemeente Nissewaard aanwezig om het een en ander toe te lichten. De heer van Dijk van het platform noemde o.a. het museum stadhuis in Geervliet, de hond Max en de geschiedenis hierachter als voorbeelden van hoe erfgoed in Nissewaard op de kaart gezet kan worden. Graag doet men dit in samenwerking met enthousiaste bewoners met hart voor erfgoed projecten. Hiervoor is het platform in het leven geroepen; om initiatieven betreffende dit soort zaken te organiseren.

In de gemeente Nissewaard vindt de Open Monumentendag op zaterdag 10 september plaats. Op deze dag zijn er verschillende monumenten, monumentale gebouwen en erfgoed locaties of erfgoed-‘verhalen’ te bekijken. Zo is het deze dag mogelijk om diverse historische plekken te bezichtigen: het witte kerkje van Simonshaven, de dorpskerken van Abbenbroek, Geervliet, Zuidland en Spijkenisse, evenals een aantal molens. Ook is er in het gemaal van Spijkenisse, de Leeuw van Putten, een expositie over de industrie in en om Nissewaard. En de aankondiging van het boek ‘van Elders’ over de bewoners van elders, welke Nissewaard hebben geholpen groot te worden.

De ruïne van Ravesteyn in Heenvliet staat ook op de uitgebreide lijst. En tijdens de opening van de Monumentendag werd Simonshaven goed neergezet. Het kleine dorpje mag er, naar eigen zeggen, zeker zijn en is het bezoeken waard. Een rondvaart met de fluisterboot vanuit Zuidland maakt het rondje compleet. De Open Monumentendagen zijn altijd in het 2e weekend van september. Gemeentelijke- en rijksmonumenten door het hele land worden dan gratis voor het publiek opengesteld. Iedereen kan dan een kijkje achter de schermen nemen.

Voor meer informatie over de Open Monumentendag kunt u kijken op www.openmonumentendag.nl. Hierop kunt u ook het programma vinden voor de regio Nissewaard.

Lees ook

Auditorium.jpg

Tweede editie Toksjoo Spijkers op 19 mei in de Boekenberg

Spijkenisse - Na de eerste editie van Talkshow Spijkers in de Boekenberg op donderdag 19 maart is er op dinsdag 19 mei een nieuwe kans voor mensen die geen kaartje konden bemachtigen. De gratis kaartjes zijn te reserveren via de website van bibliotheek De Boekenberg. Op is op.

Stock_politie.jpg

Verdachte aangehouden na valse melding van overval in Spijkenisse

Spijkenisse - Het basisteam Nissewaard van de politie laat via sociale media weten dat naar aanleiding van een eerder gemelde overval op 22 oktober 2025 aan de Nieuwstraat in Spijkenisse, en een afzonderlijke melding van de diefstal van een groot geldbedrag uit dezelfde winkel, een onderzoek is ingesteld.

20260413_075230.jpg

COLUMN: Nederland schiet (niet) met scherp

Ik ben een kei in het spelen van een spelletje Stratego. Maar zelden dat ik verlies alhoewel ik benen en armen kwijtraak als ik weer eens op een bom van de tegenstander loop. Het is mij in de loop der jaren overigens opgevallen dat ik, spelend met de rode steentjes, vaker win als dat ik speel met de blauwe. Wellicht dat een meelezende psycholoog daar een logische verklaring voor heeft. Ik houd mij aanbevolen voor diens kritische edoch eerlijke analyse.

IMG_6926.jpg

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.

Verkeerscontrole

Meerdere bekeuringen bij verkeerscontrole in Spijkenisse

Spijkenisse - Vrijdagmiddag heeft de politie een verkeerscontrole gehouden. Verschillende motorrijders selecteerden voertuigen, die werden meegenomen naar de controleplaats aan de Plaatweg in Spijkenisse. Bestuurders werden onderworpen aan een alcoholtest en ook de technische staat van de voertuigen werd bekeken.

Stock_politie.JPG

OM eist gevangenisstraf en TBS tegen verdachte die jonge meisjes online afperste en vernederde

Spijkenisse - Het Openbaar Ministerie eist vandaag 9 jaar gevangenisstraf en TBS met dwangverpleging tegen een 22-jarige man uit Spijkenisse.