Spijkernisse, Netherlands
Terug

Yu-Gi-Wang groots in Spijkenisse

Yu-gi-wang-1-2-scaled.jpg

Wie op een zondagochtend het centrum van Spijkenisse aan doet komt niet veel bezoekers tegen. Praktisch alle winkels en horeca zijn dan gesloten. Behalve de kaartenwinkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse, Yu-Gi-Wang genaamd. In deze winkel worden niet alleen kaarten en aanver...

edithstolk |  | Aangepast op

Wie op een zondagochtend het centrum van Spijkenisse aan doet komt niet veel bezoekers tegen. Praktisch alle winkels en horeca zijn dan gesloten. Behalve de kaartenwinkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse, Yu-Gi-Wang genaamd. In deze winkel worden niet alleen kaarten en aanverwante artikelen verkocht, er wordt ook gespeeld. Dit wil zeggen bezoekers aan de winkel nemen deel aan Pokémon, Yu-Gi-Oh of Magic the Gathering spellen of toernooien.

In de Yu-Gi-Wang winkel worden kaarten verkocht en gekocht. En er worden volop spellen gespeeld. Tijdens toernooien, welke overwegend in het weekend plaatsvinden, loopt de winkel vol met spelers die met elkaar de strijd aan gaan. Spelers uit heel het land, en zelfs uit het buitenland weten de winkel in Spijkenisse te vinden. Yi-Gi-Wang is als winkel namelijk bevoegd om deze, wereldwijd bekende spellen, in toernooi-vorm te laten plaatsvinden. Het grote winkelpand is opgedeeld in drie ruimtes, een shop en twee grote ruimtes om te spelen. In de ruimtes, voorzien van houten speeltafels en banken, kan iedereen plaatsnemen om een Pokémon, Yu-Gi-Oh of Magic spel te doen. ‘Wil je zelf spelen, dan is het handig om alvast met iemand af te stemmen’ aldus eigenaar Jun-Hee Blok. Ook voor de onervaren spelers is er ruimte; vaak is iedereen bereid uitleg en toelichting te geven. Voor kinderen zijn er bijvoorbeeld geregeld Pokémon-lesdagen waarop ze de spelregels, tips en tricks uitgelegd krijgen. Als uitstapje wordt er in samenwerking met de bibliotheek de Boekenberg op 26 november, in de Boekenberg, een Magic the Gathering toernooi georganiseerd.
Yu-Gi-Wang ontvangt eigenlijk twee soorten bezoekers, de spelers, zij komen écht om te spelen, en de verzamelaars. Deze laatste bezoekers zijn op zoek naar de mooiste en beste of meest waardevolle kaarten. Zo zijn er naast kaarten, ook opbergmappen, sleeves, booster-sets en misprints te vinden in de shop.

Ooit gestart met een online webshop, nu is er de winkel aan de Nieuwstraat. ‘Eigenlijk is het een uit de hand gelopen hobby’ geeft Jun-Hee aan. De student econometrie combineert zijn studie met Yu-Gi-Wang. Samen met zijn familie, runt hij de winkel en de online webshop. ‘Zonder mijn familie had ik dit niet kunnen doen’ geeft hij aan. De webshop, waar hij in 2015 mee begon, heeft nog altijd een groot aandeel in de zaak en dit blijft ook zo. De winkel en vooral de speelruimtes zijn een mooie manier om spelers aan elkaar te koppen, er ontstaan vriendschappen en mensen bouwen er aan hun sociale netwerk vertelt Jun-Hee. Daarom ziet hij de winkel graag zo doorgaan en hoopt hij ook af te studeren. Dan is het plaatje, of beter gezegd, kaartje compleet.

Voor meer informatie over openingstijden, spellen en toernooien van Yu-Gi-Wang, kijk dan op https://yu-gi-wang.nl/

Yu-gi-wang-1-scaled.jpg
Yu-gi-wang-1-1-scaled.jpg

Lees ook

ongeval_Bachlaan.png

Politie onderzoekt aanrijding op Bachbaan

Spijkenisse - Een voetganger is vrijdagmiddag op de Bachbaan in Spijkenisse gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_8021.jpg

Veertien inwoners van Nissewaard ontvangen Koninklijke onderscheiding

Nissewaard - Burgemeester Cor Lamers heeft vrijdag veertien Koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan inwoners van Nissewaard. Twaalf lintjes werden uitgereikt in Theater de Stoep. Twee inwoners ontvingen de onderscheiding op hun huisadres.

IMG_7897.JPG

RET verwijdert tijdelijk duivennetten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De opgesloten duiven achter de netten van metrostation Spijkenisse Centrum blijven reizigers en passanten bezighouden. Afgelopen maandag moest de brandweer uitrukken om twee dieren van achter het net te bevrijden.

zwanen_voeren---LINQ_Media.png

Brood voeren bij zwanen ongewenst: dieren hebben rust nodig

Spijkenisse - Eerder werd een broedende zwaan lastiggevallen door jeugd. Daarom zijn er hekken geplaatst. Inmiddels worden de zwanen, uit goede bedoelingen, opnieuw gestoord door mensen die de dieren eten willen geven.

aanhouding_Westersingel.png

Aanhouding aan Westersingel in Spijkenisse

Spijkenisse - Vanmiddag heeft de politie een man aangehouden aan de Westersingel in Spijkenisse. Daarbij waren meerdere politie-eenheden aanwezig, waaronder ook een politiehond.

IMG_7813.JPG

Brandweer bevrijdt twee duiven achter netten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De brandweer en de dierenambulance zijn vanmiddag rond 17.00 uur ter plaatse gekomen bij metrostation Spijkenisse Centrum. Daar bleken twee duiven vast te zitten achter een net.