Spijkernisse, Netherlands
Terug

Winterse omstandigheden bij de Pop Up Cross op camping ’t Weergors

PPXC_1

Foto: Sander de Vries

De allereerste editie van de Pop Up XC, georganiseerd door De Club van Buiten in samenwerking met Camping ’t Weergors, is zondag uitgegroeid tot een sportief buitenavontuur dat volledig recht deed aan het karakter van een klassieke wintercross. Het terrein rondom de camping wa...

Raymond Sybesma |  | Aangepast op

De allereerste editie van de Pop Up XC, georganiseerd door De Club van Buiten in samenwerking met Camping ’t Weergors, is zondag uitgegroeid tot een sportief buitenavontuur dat volledig recht deed aan het karakter van een klassieke wintercross. Het terrein rondom de camping was omgetoverd tot een modderig en winderig parcours waarop deelnemers, jong en oud, zich vol enthousiasme stortten, zo laat de organisatie weten.

Deelnemers konden kiezen uit afstanden van 1, 3, 6 of 9 kilometer. Het 1-kilometerlange rondje voerde over glibberige paadjes en over zware modderstroken, wat de uitdaging alleen maar groter maakte. Ondanks de winterse omstandigheden was er een mooie opkomst, tientallen lopers en supporters verzamelden zich op het terrein voor een sportieve en gezellige dag. Langs het parcours konden de bezoekers zich opwarmen bij vuurkorven, terwijl warme chocolademelk, thee en koffie gretig aftrek vonden.

Bij de Pop Up XC draaide het niet om prijzen of podiumplekken. “Er werd echt gestreden om de eer,” vertelt Remco Palm van De Club van Buiten. “Iedereen kreeg een houten bokaal als herinnering. Het was ons vooral te doen om de gemoedelijke en sportieve sfeer, lekker met elkaar buiten zijn”.

Ook Rob Riedijk van Camping ’t Weergors kijkt met veel plezier terug op de dag: “Dit smaakt naar meer! Het was erg leuk en ondanks de winterse omstandigheden was er een mooie opkomst, echt zoals we het bedacht hadden.”

Foto’s en uitslagen van de Pop Up XC zijn te bekijken via de website van De Club van Buiten. 

PPXC_5-1024x682
PPXC_5

Lees ook

IMG_7765

Traumahelikopter ingezet na ongeval met fatbike op Akkersweg

Spijkenisse – Op de kruising van de Akkersweg met de Akkersvoorde in Spijkenisse heeft dinsdagmiddag een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fatbike. De opzittende van de fatbike raakte daarbij gewond.

Tram_OV_RET

Woensdag grote OV-staking

Regio – Vakbonden hebben voor woensdag 9 september een landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer aangekondigd. Hierdoor krijgen reizigers te maken met grootschalige uitval van het openbaar vervoer. In onze regio zijn er wel verschillen per vervoerder.

PolitieLichtbalk - stock

23-jarige man uit Spijkenisse vastgehouden en mishandeld in woning Rotterdam

Rotterdam/Spijkenisse – Een 23-jarige man uit Spijkenisse is zondagavond 6 september tegen zijn wil vastgehouden en mishandeld in een woning aan de Boeierstraat in Rotterdam. De politie heeft vier verdachten aangehouden.

DSC03628

Autobrand aan Satijnbloemstraat in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de Satijnbloemstraat in Spijkenisse heeft zondagavond een auto in brand gestaan. De brandweer kwam ter plaatse en had het vuur snel onder controle.

JB1_4905

Politie houdt twee personen aan na mogelijke aanwezigheid van wapen in een woning

Spijkenisse – Vrijdagochtend heeft de politie twee personen aangehouden aan de Houtskoolkreek in Spijkenisse. Bij de politie was bekend dat er mogelijk een vuurwapen in een woning zou liggen en daarom werd het arrestatieteam ingezet.

JB1_3120

Vrachtwagenbrand op N15 geblust, rechterrijstrook nog uren dicht

Op de N15 heeft dinsdag een vrachtwagen in brand gestaan. Bij de brand kwam zwarte rook vrij. Vanwege de rook werd mensen in de omgeving geadviseerd ramen en deuren te sluiten en de mechanische ventilatie uit te zetten.