Spijkernisse, Netherlands
Terug

Veiligheidsregio maximaal voorbereid op een drukke jaarwisseling

dsc04626-scaled

De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond zet dit jaar 550 hulpverleners in om adequaat te kunnen reageren op de vele incidenten in de nieuwjaarsnacht. Dit jaar geldt opnieuw een landelijk vuurwerkverbod. Daarnaast gelden ook dit jaar weer maatregelen om de verspreiding van het c...

De redactie |  | Aangepast op

De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond zet dit jaar 550 hulpverleners in om adequaat te kunnen reageren op de vele incidenten in de nieuwjaarsnacht. Dit jaar geldt opnieuw een landelijk vuurwerkverbod. Daarnaast gelden ook dit jaar weer maatregelen om de verspreiding van het corona-virus tegen te gaan.

De meldkamerbezetting wordt tijdens de jaarwisseling uitgebreid met 20 extra centralisten om alle 112-meldingen voor brandweer, ambulance en politie snel en adequaat af te handelen. Ook zijn alle kazernes en posten bezet met 300 brandweervrijwilligers, 118 beroepsmensen en 26 op te roepen piketfunctionarissen.

Alle beschikbare hulpverleningsvoertuigen van Brandweer en Ambulance zijn beschikbaar om uit te rukken naar incidenten in de regio Rotterdam-Rijnmond. De brandweer zet bovendien 5 extra tankautospuiten in, waarvan een aantal voertuigen, naar aanleiding van de ongeregeldheden in Rotterdam, is voorzien van extra beveiligingsmiddelen. Ook is het Quick Response Team (QRT) inzetbaar; dit team wordt ingezet bij incidenten met een hoog veiligheidsrisico en beschikt over een voertuig met extra beschermingsmiddelen.

Verder zijn twee Multi Surveillance Teams (MST) actief waarin personeel van de politie samen met personeel van de brandweer surveilleert. Deze teams controleren onder meer bij een incident welke inzet nodig is en of veilig kan worden opgetreden door de hulpverleners.

Maar liefst 8 extra ambulances worden ingezet bovenop de reguliere sterkte van 16 voertuigen. Uiteraard zijn de maatregelen rond het gebruik van persoonlijke beschermingsmiddelen bij COVID-verdachte patiënten en het desinfecteren van de ambulance na een rit met een COVID-verdachte patiënt van kracht.

De VRR werkt tijdens de jaarwisseling intensief samen met de politie en overige partnerorganisaties, evenals met de toezichthouders van de Rijnmondgemeenten. De VRR brengt daarom die avond en nacht een kernteam van crisiscoördinatoren van alle ketenpartners bijeen om per direct vanuit gezamenlijkheid te kunnen reageren op risico’s en incidenten.

Het veilig kunnen optreden van de hulpverleners heeft de hoogste prioriteit. Het kan niet zo zijn dat de hulpdiensten belemmerd worden tijdens het blussen van een brand en tijdens het verlenen van hulp aan mensen in nood. Bij agressief gedrag of geweld tegen onze medewerkers wordt aangifte gedaan.

Algemeen directeur Arjen Littooij: “We zijn er klaar voor, maar goed beschouwd is het eigenlijk van de zotte hoeveel capaciteit we moeten inzetten voor een feestje van een paar uur. Ik roep iedereen op om onze hulpverleners hun werk te laten doen. Ze doen dit belangrijke werk voor iedereen in onze regio en voor ieders veiligheid.”

Bericht: Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, Beeld: Archieffoto

Lees ook

PolitieLichtbalk - stock

Echtpaar heeft babbeltruc door, 28-jarige Spijkenisser aangehouden

Spijkenisse/Capelle aan den IJssel – De politie heeft zaterdag 19 september een 28-jarige man uit Spijkenisse aangehouden na een poging tot oplichting van een echtpaar van 75 en 78 jaar uit Capelle aan den IJssel. Het echtpaar vertrouwde het verhaal van een zogenaamde bankmedewerker niet en schakelde op tijd de politie in.

politiee hellevoetsluis3

Politie controleert 6000 bestuurders in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis

In de nacht van vrijdag op zaterdag ging het district Zuid-West van de Eenheid Rotterdam ‘op slot’. Op drie locaties tegelijk, in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis, werd gecontroleerd op rijden onder invloed.

kookpot2

Jeffrey, Wesley en Dominique al tien jaar aan het werk bij De Kookpot

Spijkenisse – Bij De Kookpot aan de Nieuwstraat 179/181 in Spijkenisse wordt dagbesteding aangeboden aan jongeren met een beperking. De Kookpot doet dit inmiddels tien jaar en dat betekent dat ook de eerste jubilarissen hun tienjarig jubileum vieren. Jeffrey, Wesley en Dominique zijn alle drie vanaf het begin betrokken.

Transformatoren-Spijkenisse-Geervliet (1)

Drie enorme transformatoren bereiken na nachtelijk transport hoogspanningsstation

Spijkenisse – Drie gigantische transformatoren zijn in de nacht van woensdag op donderdag door Spijkenisse richting Geervliet vervoerd. De transformatoren zijn ongeveer 12 meter lang en 6 meter hoog. Langs de route stonden veel belangstellenden om het bijzondere transport te bekijken.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 08.59.29

Drukke ochtendspits na ongeval op de Hartelbrug

Spijkenisse – Op de Hartelbrug heeft woensdagochtend een ongeval plaatsgevonden. Hierdoor was de brug afgesloten voor verkeer dat Spijkenisse uit wilde. De afsluiting zorgde voor flinke files in en rond Spijkenisse. Rond 09:00 uur werd de weg weer vrijgegeven en nam de drukte op de weg geleidelijk af.

IMG_7765

Traumahelikopter ingezet na ongeval met fatbike op Akkersweg

Spijkenisse – Op de kruising van de Akkersweg met de Akkersvoorde in Spijkenisse heeft dinsdagmiddag een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fatbike. De opzittende van de fatbike raakte daarbij gewond.