Spijkernisse, Netherlands
Terug

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

IMG_6926.jpg

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.

Voor zieke knuffels was er een knuffeldierendokter aanwezig, die samen met de kinderen een verbandje aanlegde. Ook konden bezoekers zelf horen wat een normale hartslag is en hoe het klinkt als er bij een dier een ‘ruis’ te horen is.

Dierenambulance
Natuurlijk was ook de dierenambulance aanwezig, waar kinderen een kijkje konden nemen. Gevonden dieren worden onder meer met de dierenambulance binnengebracht. Daarna gaan de dieren in quarantaine, zodat ze goed geobserveerd kunnen worden en eventuele ziektes niet kunnen overdragen. Eigenaren van de dieren hebben vervolgens twee weken de tijd om contact op te nemen.

Chippen belangrijk
'Daarom is chippen, registreren, maar ook het bijhouden van je contactgegevens zo belangrijk', zegt een medewerkster. 'Wij zien helaas nog vaak dat dieren wel een chip hebben, maar dat het adres en telefoonnummer niet meer kloppen.'

Als niemand zich meldt voor het dier, kan het ter adoptie worden aangeboden. Waar de hokken vroeger vooral uit tralies bestonden, zijn het nu verblijven met glas en beschutting voor de dieren. Ook grenst aan ieder verblijf een keukentje en een gang die weer toegang geeft tot de hoofdgang. Hierdoor hebben de dieren meer rust en minder stress.

Geen dieren ter adoptie tijdens open dag
Kinderen konden zich verder laten schminken. Honden konden worden gewassen en er was een photobooth. Tijdens de open dag werden geen dieren ter adoptie aangeboden.

'Een bewuste keuze', zegt een medewerkster. 'Zo is het geen impulsaankoop, want je gaat een verbintenis aan voor het leven van het dier.' Dieren die een nieuw thuis zoeken, zijn te bekijken via de website van Dierenbescherming.

IMG_6919.jpg
IMG_6922.jpg
IMG_6923.jpg
IMG_6914.jpg
IMG_6916.jpg
IMG_6931.jpg

Lees ook

2KV04447.jpg

Auto slaat over de kop op Europaweg Maasvlakte

Maasvlakte - Op de Europaweg op de Maasvlakte Rotterdam is een auto over de kop geslagen. De auto reed vermoedelijk een stuk tegen het verkeer in, raakte van de weg en sloeg over de kop. De bestuurder bleek onder invloed te zijn.

simonshaven.jpeg

Man uren vastgehouden en beroofd na afspraak via datingplatform

Simonshaven - De politie heeft een 18-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het beroven en mishandelen van een man tijdens een zogenaamde date in Simonshaven. Het incident vond plaats in de nacht van 4 op 5 mei.

Sluiting woning nissewaard.jpg

Burgemeester sluit woning aan Crocusstraat per direct

Spijkenisse - Burgemeester Cor Lamers heeft tijdens de raadsvergadering van woensdag 6 mei laten weten dat er overleg is geweest met de politie en het Openbaar Ministerie. Daaruit is besloten een woning aan de Crocusstraat voor twee weken te sluiten. De sluiting gaat per direct in.

Botlekbrug.jpg

Botlekbrug dicht voor onderhoud in nacht van 7 op 8 mei

Botlek - In verband met regulier onderhoud is de Botlekbrug (A15) 7 mei 22.00 uur afgesloten voor al het verkeer.

Pulletjes.JPG

Zwanengroep blij: eieren komen uit na voorzichtige verplaatsing

Spijkenisse - Begin april is een zwanennest bij een skatepark in Spijkenisse verplaatst. De broedende zwaan had last van jongeren die het nest verstoorden, maar ook van mensen die het dier goedbedoeld voerden. Dat is onwenselijk, liet Zwanengroep Zuid-Holland toen weten.

Mobielecamera_Politie_Gemeente.JPG

Burgemeester reageert na explosies in Crocusstraat

Spijkenisse - Burgemeester Cor Lamers heeft gereageerd op de derde explosie in de Crocusstraat in Spijkenisse. Volgens de burgemeester zorgen de incidenten voor veel onrust in de buurt.