Spijkernisse, Netherlands
Terug

Testlocatie Zuidland gaat dicht, andere locatie wordt gezocht

img_1167

De Corona testlocatie van de GGD zal uiterst 7 december dichtgaan. Dan loopt het contract af wat de GGD heeft om daar de locatie te mogen gebruiken. De gemeente stelde de oude milieustraat beschikbaar voor het testen op Corona. Na 1,5 jaar zal op deze locatie gestopt worden me...

De redactie |  | Aangepast op

De Corona testlocatie van de GGD zal uiterst 7 december dichtgaan. Dan loopt het contract af wat de GGD heeft om daar de locatie te mogen gebruiken. De gemeente stelde de oude milieustraat beschikbaar voor het testen op Corona. Na 1,5 jaar zal op deze locatie gestopt worden met het testen.

De locatie in Zuidland ging in juni vorig jaar open. Sindsdien zijn er duizenden testen afgenomen. De locatie is opgebouwd met tenten en portocabins. De locatie moest geregeld dicht door harde wind en de locatie is daarnaast erg fris. De locatie zelf heeft meerdere keren de opstelling veranderd om het testen efficiënter te maken.

De GGD oriënteert zich nu op een andere locatie in de omgeving. Vermoedelijk zal de dienst in Spijkenisse een nieuwe locatie openen. Of de locatie ook met tenten opgebouwd wordt, of dat er nu wel een loods gebruikt gaat worden is niet bekend. Andere locaties in de regio zitten wel voornamelijk in loodsen, waardoor het weer minder invloed heeft op de beschikbaarheid van de locatie.

Positieve testen
In de gemeente Nissewaard lopen de positieve testen van diens bewoners sinds maandag flink op. Er zijn sinds maandag ruim 450 mensen positief getest. Bij de eerdere golven liepen de cijfers niet zo hoog op. Het Algemeen Dagblad meldt tevens vrijdag dat revalidatiecentrum De Vierambachten in lockdown is door een coronauitbraak. Tien bewoners en twee medewerkers raakten besmet.

Lees ook

Zwanengroep

Al 600 meldingen dit jaar: Zwanengroep wil tweede dierenambulance

Regio – Bij een zwaan of ander waterdier in nood weten steeds meer mensen Zwanengroep Zuid-Holland te vinden. Alleen dit jaar ontving de organisatie al zo'n 600 meldingen. Initiatiefnemer Edwin Vosselman begon na de olieramp in de Rotterdamse haven in 2018 met de oprichting van de organisatie.

Gemeentehuis Nissewaard

11 kandidaten solliciteren naar burgemeesterschap Nissewaard

Nissewaard – Elf kandidaten hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Nissewaard. Het gaat om vier vrouwen en zeven mannen. Zij hebben hun belangstelling kenbaar gemaakt bij Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland.

1KV08191

Grote inzet hulpdiensten na ernstig incident in Europoort

Europoort – Bij een incident in de Europoort is donderdag rond het middaguur één persoon overleden en zijn meerdere mensen gewond geraakt. Bij een opslagtank werd een harde klap gehoord.

Affakkelen_MediaTV

GRIP 2 vanwege grote stroomstoring in Botlekgebied, bedrijven moeten affakkelen

Botlek – Donderdagochtend rond 11.00 uur heeft zich een grote stroomstoring voorgedaan bij verschillende bedrijven in het Botlekgebied. Door de storing moesten bedrijven affakkelen. Daarbij ontstonden zwarte rookwolken en grote vlammen die vanuit de wijde omgeving zichtbaar waren.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.

JB1_0880

Auto belandt op steigerconstructie onder openstaande Botlekbrug

Botlek – Maandag is een auto van de openstaande Botlekbrug gereden en op een steigerconstructie terechtgekomen. De bestuurder wist zelfstandig uit het voertuig te komen en sloeg daarna op de vlucht.