Spijkernisse, Netherlands
Terug

Stichting Acute Zorg VPR roept inwoners op naar Coolsingel te gaan voor demonstratie

46312252-B63E-48B4-B4E9-D7F55B08A03C-scaled

De Stichting Acute Zorg VPR roept om inwoners op te gaan demonstreren voor een verbeterde acute zorg in alle regiogemeenten. Dit zal plaatsvinden op de Coolsingel voor het stadhuis van Rotterdam. Tijdens de demonstratie zal Willem Heijdacker, de voorzitter van de Stichting Acu...

zoe |  | Aangepast op

De Stichting Acute Zorg VPR roept om inwoners op te gaan demonstreren voor een verbeterde acute zorg in alle regiogemeenten. Dit zal plaatsvinden op de Coolsingel voor het stadhuis van Rotterdam. Tijdens de demonstratie zal Willem Heijdacker, de voorzitter van de Stichting Acute Zorg, 15 burgemeesters uit de regio toespreken en uitleggen wat er moet gebeuren om een verbeterde acute zorg te realiseren.

Het verlangen naar verbeterde zorg in de regiogemeenten neemt fors toe. Standpunten waar de stichting voor zal demonstreren zijn onder meer het ontstaan van een volwaardig ziekenhuis in Nissewaard, het voorkomen van faillissement van het Ikazia ziekenhuis in Rotterdam-Zuid en het voorkomen van de sluiting van het Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland. Daarnaast is er grote vraag naar het openen van meer huisartsenposten in de regio en genormaliseerde aanrijtijden van ambulances. Een ander belang is dat er geen verschillen zijn tussen inwoners uit de regio en uit de stad Rotterdam wanneer we het hebben over acute zorg dichtbij huis.

De burgemeesters van de regiogemeenten hebben zelf aangegeven voor een betere acute zorg in de regio's te zijn, mits zij de middelen hebben om dit te realiseren.

Het doel van de demonstratie is het ondersteunen van Willem Heijdacker, die vanaf 14:00 in de bestuursvergadering van alle 15 burgemeester van de Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond een toelichting zal geven op de door hen gegeven reactie naar aanleiding van de vijfde Brandbrief van de Stichting aan de burgemeesters van Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond. Daarnaast moet Ernst Kuipers, de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport overtuigd worden, dat er ook buiten de stad voldoende volwaardige acute zorg voorzieningen nodig zijn.

De demonstratie zal plaatsvinden op 7 december aanstaande van 13:00-14:00 op de Coolsingel voor het stadhuis van Rotterdam. Wilt u hier bij zijn? Meldt u dan op e-mailadres: info@stichtingacutezorgvpr.nl

Beeld: Roel van Deursen

Lees ook

Ongeval-plaatweg

Bestuurder aangehouden na ongeval op Plaatweg in Spijkenisse

Spijkenisse – Op de Plaatweg in Spijkenisse heeft donderdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden. De bestuurder is aangehouden op verdenking van rijden onder invloed.

IMG_4971

Traumahelikopter ingezet na bedrijfsongeval in Botlek

Botlek – Aan de Montrealweg in de Botlek heeft woensdag een ongeval plaatsgevonden bij een bedrijf. Vanwege het incident werd onder meer een traumahelikopter opgeroepen, die in de omgeving landde.

Zwanengroep

Al 600 meldingen dit jaar: Zwanengroep wil tweede dierenambulance

Regio – Bij een zwaan of ander waterdier in nood weten steeds meer mensen Zwanengroep Zuid-Holland te vinden. Alleen dit jaar ontving de organisatie al zo'n 600 meldingen. Initiatiefnemer Edwin Vosselman begon na de olieramp in de Rotterdamse haven in 2018 met de oprichting van de organisatie.

Gemeentehuis Nissewaard

11 kandidaten solliciteren naar burgemeesterschap Nissewaard

Nissewaard – Elf kandidaten hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Nissewaard. Het gaat om vier vrouwen en zeven mannen. Zij hebben hun belangstelling kenbaar gemaakt bij Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland.

1KV08191

Grote inzet hulpdiensten na ernstig incident in Europoort

Europoort – Bij een incident in de Europoort is donderdag rond het middaguur één persoon overleden en zijn meerdere mensen gewond geraakt. Bij een opslagtank werd een harde klap gehoord.

Affakkelen_MediaTV

GRIP 2 vanwege grote stroomstoring in Botlekgebied, bedrijven moeten affakkelen

Botlek – Donderdagochtend rond 11.00 uur heeft zich een grote stroomstoring voorgedaan bij verschillende bedrijven in het Botlekgebied. Door de storing moesten bedrijven affakkelen. Daarbij ontstonden zwarte rookwolken en grote vlammen die vanuit de wijde omgeving zichtbaar waren.