Spijkernisse, Netherlands
Terug

Spijkenisserbrug twee keer enkele nachten dicht voor onderhoud

Spijkenisserbrug 1 (1)

Spijkenisse - De Spijkenisserbrug wordt begin augustus en eind oktober meerdere nachten afgesloten voor het autoverkeer. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de evenwichtskabels van de brug. De werkzaamheden vinden plaats aan beide kanten van de brug: eerst aan de kant van Hoogvliet en later aan de kant van Spijkenisse.

Jennifer Smit |  | Aangepast op

Automobilisten moeten tijdens de afsluitingen rekening houden met omleidingen en extra reistijd. (Brom)fietsers en voetgangers kunnen de brug tijdens de werkzaamheden wel blijven gebruiken, maar worden in groepen over de brug begeleid.

Begin augustus werkzaamheden aan kant van Hoogvliet
De eerste werkzaamheden staan gepland in week 32 en vinden plaats aan de hefbrugzijde van Hoogvliet. De Spijkenisserbrug is voor autoverkeer afgesloten op:

  • maandag 3 augustus van 22.00 uur tot dinsdag 4 augustus 05.00 uur;
  • dinsdag 4 augustus van 22.00 uur tot woensdag 5 augustus 05.00 uur.

Eind oktober werkzaamheden aan kant van Spijkenisse
De tweede onderhoudsronde vindt plaats in week 44 aan de hefbrugzijde van Spijkenisse. De brug is dan afgesloten op:

  • maandag 26 oktober van 22.00 uur tot dinsdag 27 oktober 05.00 uur;
  • dinsdag 27 oktober van 22.00 uur tot woensdag 28 oktober 05.00 uur.

Verkeer wordt omgeleid
Tijdens alle nachtafsluitingen wordt het autoverkeer omgeleid via de N218 (Hartelbrug) en de A15 (Botlekbrug). Er wordt verwacht dat weggebruikers hierdoor extra reistijd hebben.

Fietsers, bromfietsers en voetgangers kunnen tijdens de werkzaamheden onder begeleiding in colonnes over de brug. De maximale wachttijd bedraagt ongeveer 15 minuten.

Onderhoud aan kabels van hefbrug
Rijkswaterstaat gebruikt de afsluitingen om de evenwichtskabels van de Spijkenisserbrug te smeren en door te meten. Hiervoor wordt de hefbrug meerdere keren geopend en vervolgens in stappen langzaam neergelaten. Op die manier kunnen alle kabels zorgvuldig worden gecontroleerd en onderhouden.

De scheepvaart kan tijdens de werkzaamheden gewoon doorgaan. Alleen als een nood- of hulpdienst de brug moet passeren, wordt de brug direct neergelaten.

Meer informatie over de werkzaamheden is beschikbaar via de projectpagina van Rijkswaterstaat, de digitale nieuwsbrief, de BouwApp en de sms-service van de Spijkenisserbrug.

Lees ook

PolitieLichtbalk - stock

Echtpaar heeft babbeltruc door, 28-jarige Spijkenisser aangehouden

Spijkenisse/Capelle aan den IJssel – De politie heeft zaterdag 19 september een 28-jarige man uit Spijkenisse aangehouden na een poging tot oplichting van een echtpaar van 75 en 78 jaar uit Capelle aan den IJssel. Het echtpaar vertrouwde het verhaal van een zogenaamde bankmedewerker niet en schakelde op tijd de politie in.

politiee hellevoetsluis3

Politie controleert 6000 bestuurders in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis

In de nacht van vrijdag op zaterdag ging het district Zuid-West van de Eenheid Rotterdam ‘op slot’. Op drie locaties tegelijk, in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis, werd gecontroleerd op rijden onder invloed.

kookpot2

Jeffrey, Wesley en Dominique al tien jaar aan het werk bij De Kookpot

Spijkenisse – Bij De Kookpot aan de Nieuwstraat 179/181 in Spijkenisse wordt dagbesteding aangeboden aan jongeren met een beperking. De Kookpot doet dit inmiddels tien jaar en dat betekent dat ook de eerste jubilarissen hun tienjarig jubileum vieren. Jeffrey, Wesley en Dominique zijn alle drie vanaf het begin betrokken.

Transformatoren-Spijkenisse-Geervliet (1)

Drie enorme transformatoren bereiken na nachtelijk transport hoogspanningsstation

Spijkenisse – Drie gigantische transformatoren zijn in de nacht van woensdag op donderdag door Spijkenisse richting Geervliet vervoerd. De transformatoren zijn ongeveer 12 meter lang en 6 meter hoog. Langs de route stonden veel belangstellenden om het bijzondere transport te bekijken.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 08.59.29

Drukke ochtendspits na ongeval op de Hartelbrug

Spijkenisse – Op de Hartelbrug heeft woensdagochtend een ongeval plaatsgevonden. Hierdoor was de brug afgesloten voor verkeer dat Spijkenisse uit wilde. De afsluiting zorgde voor flinke files in en rond Spijkenisse. Rond 09:00 uur werd de weg weer vrijgegeven en nam de drukte op de weg geleidelijk af.

IMG_7765

Traumahelikopter ingezet na ongeval met fatbike op Akkersweg

Spijkenisse – Op de kruising van de Akkersweg met de Akkersvoorde in Spijkenisse heeft dinsdagmiddag een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fatbike. De opzittende van de fatbike raakte daarbij gewond.