Spijkernisse, Netherlands
Terug

Ondertekening samenwerkingsovereenkomst tussen gemeente en bedrijfsleven

samenw.1-rotated.jpg

Woensdagmiddag tekende wethouder Wouter Struijk samen met Max Sips de samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Nissewaard en Port of Opportunities. De ondertekening vond plaats in Watertalent in Spijkenisse. De bedoeling van de samenwerking is om statushouders en Oekraïner...

edithstolk |  | Aangepast op

Woensdagmiddag tekende wethouder Wouter Struijk samen met Max Sips de samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Nissewaard en Port of Opportunities. De ondertekening vond plaats in Watertalent in Spijkenisse. De bedoeling van de samenwerking is om statushouders en Oekraïners uit Nissewaard aan een duurzame baan te helpen.

Het project Banen in de Haven en het hieruit voortgekomen Port of Opportunities helpt en begeleidt statushouders en mensen uit Oekraïne een passende baan te vinden in het havenbedrijf Rotterdam en bijvoorbeeld bij de gemeente Rotterdam.

Initiatiefnemer Max Sips vertelt blij te zijn met de samenwerking met de gemeente Nissewaard. Ondanks men pas sinds september bezig is, zijn er al mooie resultaten geboekt. Verschillende samenwerkingen met bedrijven uit het havengebied zijn tot stand gekomen wat al tot 17 contracten heeft geleid. Door het strategische partnerschap met de gemeente Nissewaard kunnen nog meer nieuwe contacten worden gelegd. Men hoopt niet alleen in het havengebied werkgevers te bereiken maar ook juist in de eigen Nissewaard.

Port of Opportunities is er voor alle mensen van niet-Nederlandse origine. Het plaatsen van werknemers op een juiste plek, is het doel. Ook het blijven coachen van deze doelgroep is belangrijk. Vaak zijn het mensen met talenten en-of bepaalde opleidingen die nu werken op plekken waar hun kennis en ervaringen niet tot uiting komen. In deze tijd, met veel werkgelegenheid, biedt Port of Opportunities een uitgelezen kans om dé juiste kracht op de juiste plaats te krijgen.

Max legt uit: ‘het is een ontwikkelproces voor bedrijven om door bijvoorbeeld in het Engels werkzaamheden uit te (willen) leggen, hierdoor de juiste mensen op de juiste plekken aangenomen kunnen worden.’ De ambities reiken verder, naast dat voor het nieuwe jaar al een aantal contacten gepland staan is het toekomstplan nog groter. Na Nissewaard wil men ook in Voorne aan Zee met Banen in de Haven en Port of Opportunities aan de slag.

samenw.-2-rotated.jpg

Lees ook

IMG_7138.jpg

Leerlingen maken Stolpersteine schoon bij Voorstraat in Spijkenisse

Spijkenisse - Donderdagochtend maakte wethouder Jeroen Postma op donderdag 16 april om 11.00 uur samen met leerlingen van basisschool De Rank de Stolpersteine schoon bij Voorstraat 14A in Spijkenisse.

Politiekids

Nieuwe lichting Politiekids beëdigd in Nissewaard

Spijkenisse - Woensdagmiddag heeft burgemeester Cor Lamers een nieuwe lichting Politiekids beëdigd in het stadhuis van Nissewaard.

Auditorium.jpg

Tweede editie Toksjoo Spijkers op 19 mei in de Boekenberg

Spijkenisse - Na de eerste editie van Talkshow Spijkers in de Boekenberg op donderdag 19 maart is er op dinsdag 19 mei een nieuwe kans voor mensen die geen kaartje konden bemachtigen. De gratis kaartjes zijn te reserveren via de website van bibliotheek De Boekenberg. Op is op.

Stock_politie.jpg

Verdachte aangehouden na valse melding van overval in Spijkenisse

Spijkenisse - Het basisteam Nissewaard van de politie laat via sociale media weten dat naar aanleiding van een eerder gemelde overval op 22 oktober 2025 aan de Nieuwstraat in Spijkenisse, en een afzonderlijke melding van de diefstal van een groot geldbedrag uit dezelfde winkel, een onderzoek is ingesteld.

20260413_075230.jpg

COLUMN: Nederland schiet (niet) met scherp

Ik ben een kei in het spelen van een spelletje Stratego. Maar zelden dat ik verlies alhoewel ik benen en armen kwijtraak als ik weer eens op een bom van de tegenstander loop. Het is mij in de loop der jaren overigens opgevallen dat ik, spelend met de rode steentjes, vaker win als dat ik speel met de blauwe. Wellicht dat een meelezende psycholoog daar een logische verklaring voor heeft. Ik houd mij aanbevolen voor diens kritische edoch eerlijke analyse.

IMG_6926.jpg

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.