Spijkernisse, Netherlands
Terug

Nissewaard wil huisjesmelkers aanpakken middels vergunningen

IMG_7481.png

"De leefbaarheid komt in sommige wijken van Nissewaard onder druk te staan door misstanden bij de verhuur van woningen en van in die woningen aanwezige kamers door bijvoorbeeld huisjesmelkers," meldt de gemeente. Om dat aan te pakken willen zij met vergunningen gaan werken, om...

De redactie |  | Aangepast op

"De leefbaarheid komt in sommige wijken van Nissewaard onder druk te staan door misstanden bij de verhuur van woningen en van in die woningen aanwezige kamers door bijvoorbeeld huisjesmelkers," meldt de gemeente. Om dat aan te pakken willen zij met vergunningen gaan werken, om ervoor te zorgen dat het verhuren op een redelijke manier gebeurt.

Kamerverhuur is op dit moment in gedeelten van Nissewaard gereguleerd via een bestemmingsplan en het verstrekken van een omgevingsvergunning. Maar in een aantal wijken gelden andere bestemmingsplannen, waarbij geen omgevingsvergunning nodig is voor kamerverhuur, omdat dit niet afwijkt van het bestemmingsplan. Hierdoor kan de gemeente in deze wijken geen eisen stellen aan eigenaren of verhuurders om kamerverhuur op een ordentelijke wijze te laten verlopen.

Verschillende mogelijkheden om via regelgeving ongewenste kamerverhuur alsmede de verstoring van de openbare orde en veiligheid die hieruit voortvloeit aan te pakken, zijn de afgelopen periode onderzocht. Een in de wet geregeld probaat instrument is voor gemeenten namelijk nog niet voorhanden. Een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), een lokale regelgeving van een gemeente, moet zorgen voor een vergunningstelsel voor de exploitatie van een woning ten behoeve van kamerverhuur. Dat biedt volgens het college van burgemeester en wethouders een adequate mogelijkheid voor regulering van kamerverhuur en voor het voorkomen van eventuele misstanden. Dat is dan ook de reden waarom het college heeft besloten de raad voor te stellen de APV op dit punt aan te vullen.

Wethouder Jan-Willem Mijnans: ‘ik ben blij dat we als de gemeente na deze aanpassing van de APV meer mogelijkheden hebben om misstanden als gevolg van kamerverhuur te voorkomen’. De gemeenteraad moet nog wel instemmen met het voorstel van het college om ‘Toezicht op Kamerverhuur’ op te nemen in de APV.

Lees ook

Spijkenisserbrug_Storing1.jpg

Een fietspad en rijstrook Spijkenisserbrug afgesloten: 23 maart – 27 april

Rijkswaterstaat voert van 23 maart tot en met 27 april onderhoud uit aan de fietspaden op de Spijkenisserbrug. Hiervoor worden de fietspaden om en om afgesloten, evenals de naastgelegen rijstrook voor autoverkeer.

IMG_1993.JPG

Sporten met eigen lichaamsgewicht in Waterland

Spijkenisse - Wethouder Jeroen Postma opende donderdag 5 maart om 10.00 uur een buitensportplek in Waterland.

20260206_0957220589310495655633862.jpg

Einde aan zoektocht: vermiste taxichauffeur (66) overleden aangetroffen

In het Spui ter hoogte van Oud-Beijerland is dinsdag 3 maart een lichaam uit het water gehaald. De politie bevestigt dat het gaat om de taxichauffeur die begin februari te water raakte.

IMG_1907.png

Voetganger aangereden op oversteekplaats aan Winston Churchilllaan

Dinsdagmiddag rond 13.10 uur heeft er een ongeval plaatsgevonden aan de Winston Churchilllaan in Spijkenisse.

MVI_1886.00_01_00_13.Still002.jpg

Zwanengroep laat herstelde zwaan weer los bij Rondweg in Abbenbroek

Abbenbroek - Maandagmiddag is de zwaan die vrijdag met een vishaak uit het water is gehaald bij de Rondweg in Abbenbroek weer vrijgelaten. Zwanengroep Zuid-Holland haalde het dier vrijdag met een boot van het water en bracht het naar de vogelopvang. Na een weekend in de opvang mocht de zwaan maandag weer terug.

Stock_Plogging.JPG

Samen opruimen langs de Maasboulevard: actie op zondag 22 maart

Spijkenisse - Zondag 22 maart wordt tussen 10.30 en 12.00 uur aan de Maasboulevard in Spijkenisse een zwerfvuilopruimactie gehouden. In het kader van de Landelijke Opschoondag organiseert PloggingNU deze actie.