Spijkernisse, Netherlands
Terug

Nissewaard laat mensen met uitkering 3 maanden op proef samenwonen

housebuilding-1005491_1920

Inwoners van Nissewaard met een bijstandsuitkering of IOAW-uitkering kunnen vanaf 1 januari 2023 maximaal drie maanden op proef samenwonen, zonder dat dit direct gevolgen heeft voor hun uitkering. Bij samenwonen wordt de uitkering nu namelijk direct verlaagd of beëindigd. Mens...

edithstolk |  | Aangepast op

Inwoners van Nissewaard met een bijstandsuitkering of IOAW-uitkering kunnen vanaf 1 januari 2023 maximaal drie maanden op proef samenwonen, zonder dat dit direct gevolgen heeft voor hun uitkering. Bij samenwonen wordt de uitkering nu namelijk direct verlaagd of beëindigd. Mensen die graag willen gaan samenwonen, zetten die stap dan misschien niet.

De gemeente Nissewaard wil mensen laten uitproberen of samenwonen werkt, zonder dat dit hen direct in de portemonnee treft. Deze 3 maanden periode kan gebruikt worden om te kijken of het samenwonen bevalt, maar ook om zaken te regelen. Denk aan het opzeggen van een (huur)contract of het regelen van een school voor kinderen. Na de periode van drie maanden wordt de uitkering aangepast aan de nieuwe woon- en leefsituatie of beëindigd. Dit is afhankelijk van de persoonlijke situatie.

Wethouder Wouter Struijk (Werk & Inkomen): ‘Als gemeente zijn wij continu op zoek naar oplossingen waarbij de menselijke maat en maatwerk centraal staan. Bevalt het samenwonen en trekt men definitief bij elkaar in, dan vermindert deze regeling ook nog eens de druk op de woningmarkt.’

Wie van samenwonen op proef gebruik wil maken, moet dit zelf doorgeven aan de eigen klantmanager van de gemeente. Meer informatie over de voorwaarden is te vinden op de gemeentelijke website www.nissewaard.nl bij ‘werk en inkomen’. 

Lees ook

Zwanengroep

Al 600 meldingen dit jaar: Zwanengroep wil tweede dierenambulance

Regio – Bij een zwaan of ander waterdier in nood weten steeds meer mensen Zwanengroep Zuid-Holland te vinden. Alleen dit jaar ontving de organisatie al zo'n 600 meldingen. Initiatiefnemer Edwin Vosselman begon na de olieramp in de Rotterdamse haven in 2018 met de oprichting van de organisatie.

Gemeentehuis Nissewaard

11 kandidaten solliciteren naar burgemeesterschap Nissewaard

Nissewaard – Elf kandidaten hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Nissewaard. Het gaat om vier vrouwen en zeven mannen. Zij hebben hun belangstelling kenbaar gemaakt bij Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland.

1KV08191

Grote inzet hulpdiensten na ernstig incident in Europoort

Europoort – Bij een incident in de Europoort is donderdag rond het middaguur één persoon overleden en zijn meerdere mensen gewond geraakt. Bij een opslagtank werd een harde klap gehoord.

Affakkelen_MediaTV

GRIP 2 vanwege grote stroomstoring in Botlekgebied, bedrijven moeten affakkelen

Botlek – Donderdagochtend rond 11.00 uur heeft zich een grote stroomstoring voorgedaan bij verschillende bedrijven in het Botlekgebied. Door de storing moesten bedrijven affakkelen. Daarbij ontstonden zwarte rookwolken en grote vlammen die vanuit de wijde omgeving zichtbaar waren.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.

JB1_0880

Auto belandt op steigerconstructie onder openstaande Botlekbrug

Botlek – Maandag is een auto van de openstaande Botlekbrug gereden en op een steigerconstructie terechtgekomen. De bestuurder wist zelfstandig uit het voertuig te komen en sloeg daarna op de vlucht.