Spijkernisse, Netherlands
Terug

Nieuwe functie voor Foort van Oosten: waarnemend burgemeester van Leeuwarden

d208b4a220e356698812926c1346bb08

Foort van Oosten bij zijn afscheid van de gemeente Nissewaard

Nissewaard – Foort van Oosten, oud-burgemeester van de gemeente Nissewaard, begint woensdag aan een nieuwe functie als burgemeester van de gemeente Leeuwarden. Van Oosten werd afgelopen maandag beëdigd en wordt de tijdelijke opvolger van Sybrand van Haersma Buma. In Leeuwarden blijft van Oosten aan tot de benoeming van een nieuwe Kroonbenoemde burgemeester.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op

Voor zijn nieuwe functie in Leeuwarden was van Oosten van september 2025 tot 23 februari van dit jaar demissionair minister van Justitie en Veiligheid. Vorig jaar nam van Foort van Oosten na 6,5 jaar burgemeesterschap afscheid van de gemeente Nissewaard. Zijn oud-collega's van de gemeenteraad en het college noemden van Oosten tijdens de afscheidsreceptie een toegankelijke, energieke en betrokken burgervader.

‘Het is zo vreselijk leuk geweest om burgemeester in Nissewaard te zijn. Ik wilde altijd een toegankelijke persoon zijn die mensen kennen. Ik ben trots op wat we samen hebben bereikt’, blikte de oud-burgemeester vorig jaar terug op zijn jaren in Nissewaard. Wethouder Martijn Hamerslag noemde Foort van Oosten iemand die zich meteen na zijn aantreden zichtbaar maakt, overal langsgaat, in het archief duikt en dat dit erg werd gewaardeerd in zijn tijd in Nissewaard.

Van Oosten is volgens Omroep Fryslan door de gemeenteraad van Leeuwarden gekozen na een voorkeur voor een waarnemer met ervaring als burgemeester in stedelijk gebied, een stevig bestuurlijk netwerk in Den Haag en verbindend vermogen. Nu van Oosten is gekozen als waarnemend burgemeester in Leeuwarden gaat de gemeenteraad aan de slag voor een nieuwe Kroonbenoemde burgemeester in hun stad.

Deze procedure zal van start gaan nadat de raad een profielschets heeft gemaakt. Foort van Oosten zal als waarnemend burgemeester niet meedoen aan de procedure om tot een Kroonbenoemde burgemeester in Leeuwarden te vinden. 'Dank voor het vertrouwen! Heel nieuwsgierig naar gemeente, Raad en college. Een groot cadeau om komende tijd als waarnemend burgemeester in Leeuwarden te mogen werken. Ga ik van genieten, maar ook hard mijn best doen', schrijft Foort van Oosten op Instagram over de benoeming als waarnemend burgemeester van Leeuwarden.


Lees ook

Stock_politie

Waarschuwing: malafide klusjesmannen nu ook actief in onze regio

Regio – Er komen al langere tijd meldingen binnen van malafide klusjesmannen die langs de deur hun diensten aanbieden. Inmiddels zijn ook de eerste meldingen uit onze regio binnengekomen.

Schuddebeursedijk_Ongeval

Auto belandt in sloot Schuddebeursedijk

Hekelingen – Op de Schuddebeursedijk in Hekelingen is woensdagmiddag een personenauto te water geraakt.

MDB_1454

Bestuurder aangehouden na eenzijdig ongeval in Simonshaven

Simonshaven – Aan de Dorpsweg in Simonshaven is aan het einde van de middag een melding binnengekomen van een voertuigbrand. Een bestelbus stond in de berm volledig in brand. De rookwolken waren tot in de verre omgeving zichtbaar.

Ongeval_Akkerdonk_Spijkenisse (2)

Fietser gewond na aanrijding op Akkerdonk

Spijkenisse – Dinsdagochtend rond 08.30 uur heeft op de Akkerdonk in Spijkenisse een verkeersongeval plaatsgevonden tussen een personenauto en een fietser.

Stock_Politie_Handboeien

Verdachte zedenincidenten blijft vastzitten en wordt dinsdag voorgeleid

Spijkenisse - De verdachte die is aangehouden voor de zedenmisdrijven in Spijkenisse afgelopen 3 juli, is een 35-jarige man uit Spijkenisse. Hij wordt verdacht van verkrachting, aanranding en aanstootgevend gedrag. De verdachte zit nog vast en wordt dinsdag 7 juli voorgeleid aan de rechter-commissaris.

20260705_150031

Festivalweekend trekt veel bezoekers in Nissewaard

Nissewaard – In het afgelopen weekend was er van alles te beleven in Nissewaard. Bezoekers konden genieten van muziek, vliegers en verschillende foodtrucks tijdens twee goedbezochte evenementen.