Spijkernisse, Netherlands
Terug

Nieuwe coalitie rond: Nissewaard Lokaal, ONS en PvdA willen samen

DSC08403-scaled

De lokale politiek in Nissewaard gaat er komende jaren mogelijk anders uitzien. Waar eerst de VVD samen met ONS en PvdA samen het bestuur vormden van de gemeente Nissewaard, wordt die eerste partij nu waarschijnlijk vervangen door verkiezingswinnaar Nissewaard Lokaal. De huidi...

De redactie |  | Aangepast op

De lokale politiek in Nissewaard gaat er komende jaren mogelijk anders uitzien. Waar eerst de VVD samen met ONS en PvdA samen het bestuur vormden van de gemeente Nissewaard, wordt die eerste partij nu waarschijnlijk vervangen door verkiezingswinnaar Nissewaard Lokaal. De huidige coalitie kon niet blijven bestaan, omdat ze dan een minderheid zouden vormen in de gemeenteraad.

De huidige partijen hebben op de grote lijnen een akkoord kunnen bereiken. Nu beginnen de onderhandelingen tussen de drie om tot een verkiezingsakkoord te komen. Als die rond is, wordt ook het nieuwe college bekend gemaakt. In een verklaring laten de informateurs Gert-Jan 't Hart en Richard Sitton weten hoe zij tot het advies aan ONS-partijleider Martijn Hamerslag zijn gekomen om samen met de PvdA en Nissewaard Lokaal een coalitie te gaan vormen.

Zij hebben in maart met alle partijvoorzitters gesproken, behalve met die van de ONS zelf. Na die verkenningsronde hebben zij een terugkoppeling gedaan aan ONS voorman Martijn Hamerslag. Daaruit volgde met twee partijen nog een vervolggesprek, waaronder met, zo zeggen zij, verkiezingswinnaar Nissewaard Lokaal (5 zetels). Ook de partij VOOR Nissewaard (3 zetels) wordt door de informateurs gezien als verkiezingswinnaar. Het is niet bekend gemaakt met welke andere partij gesproken is, maar VOOR Nissewaard laat weten dat dit niet met hem is geweest.

"De gemeenteraadsverkiezingen hebben het landschap van de raad wezenlijk veranderd: de huidige coalitie heeft geen meerderheid meer. Ook in Nissewaard is de landelijke trend merkbaar dat lokale partijen op dit moment de voorkeur van een meerderheid van de kiezers heeft en partijen met een landelijke vertegenwoordiging veelal zetels hebben ingeleverd. Lokale partijen bezetten op dit moment – afhankelijk van de definitie - minstens 20 van de 37 zetels," schrijven zij in de verklaring.

"Opvallend is het feit dat de raad na de verkiezingen 11 fracties kende, waarvan 3 éénmansfracties en 3 tweemansfracties. Nu zijn dat alweer 13 fracties, waarvan 5 éénmansfracties. ONS is verreweg de grootste fractie gebleven met 11 zetels. Nissewaard Lokaal heeft zich weten te handhaven na de vorige gemeenteraadsverkiezingen en heeft hierbij nog een zetel gewonnen. Ook VOOR Nissewaard valt hierbij op: deze partij is met 3 zetels nieuw in de raad. Deze fracties behoren hiermee tot de winnaars van de verkiezingen. GroenLinks is na afwezigheid van twee raadsperioden weer in de raad vertegenwoordigd met 1 zetel en de jongerenpartij Jong Nissewaard is nieuw in de raad met eveneens 1 zetel. Dit alles brengt naast verandering, ook een verbreding van het politieke spectrum met zich mee."

"Op basis van de gevoerde gesprekken komen wij tot de conclusie dat de meest gewenste optie een coalitie van ONS-Nissewaard, PvdA en Nissewaard Lokaal is. Deze doet recht aan de uitslag van de verkiezingen, biedt continuïteit, balans en voldoende draagvlak. Het politieke spectrum is breed vertegenwoordigd en verschaft de gemeente Nissewaard als zodanig een goede uitgangspositie voor de komende raadsperiode, waarin diverse grote uitdagingen wachten, zoals de herindeling van het Gemeentefonds, en een aangekondigde korting op de financiering van de Jeugdzorg."

"Er komt een coalitie van de grootste fracties, waarbij Nissewaard Lokaal één van de winnaars van de verkiezingen is. Deze combinatie is ook vaak genoemd in de gesprekken met de andere fracties als de meest logische. De nodige onderwerpen zijn in de tweede gespreksronde besproken in een dusdanig positieve en constructieve sfeer, dat er op voorhand voldoende aanknopingspunten voorhanden lijken te zijn voor het aangaan van onderhandelingen om tot een coalitieakkoord te komen."

Lees hier de hele brief van de informateurs.

chris

Lees ook

Zwanengroep

Al 600 meldingen dit jaar: Zwanengroep wil tweede dierenambulance

Regio – Bij een zwaan of ander waterdier in nood weten steeds meer mensen Zwanengroep Zuid-Holland te vinden. Alleen dit jaar ontving de organisatie al zo'n 600 meldingen. Initiatiefnemer Edwin Vosselman begon na de olieramp in de Rotterdamse haven in 2018 met de oprichting van de organisatie.

Gemeentehuis Nissewaard

11 kandidaten solliciteren naar burgemeesterschap Nissewaard

Nissewaard – Elf kandidaten hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Nissewaard. Het gaat om vier vrouwen en zeven mannen. Zij hebben hun belangstelling kenbaar gemaakt bij Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland.

1KV08191

Grote inzet hulpdiensten na ernstig incident in Europoort

Europoort – Bij een incident in de Europoort is donderdag rond het middaguur één persoon overleden en zijn meerdere mensen gewond geraakt. Bij een opslagtank werd een harde klap gehoord.

Affakkelen_MediaTV

GRIP 2 vanwege grote stroomstoring in Botlekgebied, bedrijven moeten affakkelen

Botlek – Donderdagochtend rond 11.00 uur heeft zich een grote stroomstoring voorgedaan bij verschillende bedrijven in het Botlekgebied. Door de storing moesten bedrijven affakkelen. Daarbij ontstonden zwarte rookwolken en grote vlammen die vanuit de wijde omgeving zichtbaar waren.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.

JB1_0880

Auto belandt op steigerconstructie onder openstaande Botlekbrug

Botlek – Maandag is een auto van de openstaande Botlekbrug gereden en op een steigerconstructie terechtgekomen. De bestuurder wist zelfstandig uit het voertuig te komen en sloeg daarna op de vlucht.