Spijkernisse, Netherlands
Terug

Molen De Hoop draait binnenkort weer na restauratie

grote-mijlpaal_-roeden-van-molen-de-hoop-succesvol-teruggeplaatst-gemeenlandsedijk-zuid-abbenbroek-foto-1-scaled

Foto: Nieuws op beeld

Vanochtend rond 08.00 uur zijn de gerestaureerde roeden van Molen De Hoop in Abbenbroek succesvol teruggeplaatst. Met behulp van een grote kraan werden de historische roeden zorgvuldig in de molenkap gehesen, een precisiewerk dat werd uitgevoerd door molenmaker Van der Wal. Ro...

Raymond Sybesma |  | Aangepast op

Vanochtend rond 08.00 uur zijn de gerestaureerde roeden van Molen De Hoop in Abbenbroek succesvol teruggeplaatst. Met behulp van een grote kraan werden de historische roeden zorgvuldig in de molenkap gehesen, een precisiewerk dat werd uitgevoerd door molenmaker Van der Wal. Roeden vormen de basis van het wiekenkruis van een traditionele windmolen en zijn daarmee essentieel voor de werking van de molen.

De restauratie werd noodzakelijk nadat afgelopen zomer een scheur werd ontdekt in een van de stalen roeden, waardoor de molen stil kwam te staan. Vanwege het monumentale karakter van de roeden, die dateren uit 1877, was vervanging geen optie. In plaats daarvan ondergingen beide roeden een specialistische restauratie bij Molenmakerij Grinwis in Stellendam.

De komende periode wordt de molen verder klaargemaakt voor gebruik. Als alles volgens planning verloopt, zal De Hoop binnenkort weer volop draaien.

Nieuws op beeld

Lees ook

Stock_politie

Politie houdt minderjarige nepagent aan: ‘Geld van pinpas opgenomen en ruim €20.000 aan sieraden buitgemaakt’

Nissewaard – Woensdag 22 juli heeft de politie in Nissewaard een zeer jonge minderjarige verdachte aangehouden die wordt verdacht zich te hebben voorgedaan als nepagent. De aanhouding vond plaats in een woning waaruit de verdachte is meegenomen naar het politiebureau voor verder verhoor.

X

Auto over de kop na botsing op Hartelweg in Spijkenisse

Spijkenisse - Op de Hartelweg in Spijkenisse heeft vanmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden tussen twee auto's. Door de klap werd de auto gelanceerd en kwam deze op zijn dak terecht.

752682275_18475443901105714_1891172726985700941_n

Wouter uit Spijkenisse loopt Nijmeegse Vierdaagse: ‘Soms denk je: wat ben ik aan het doen?’

Nijmegen - Om 2.15 uur gaat de wekker en twee uur later staat hij alweer aan de start. Wouter Struijk uit Spijkenisse loopt deze week voor de tweede keer de Nijmeegse Vierdaagse. Iedere dag legt hij 50 kilometer af. ‘Na de eerste keer zei ik: dit doe ik nooit meer. Maar nu loop ik toch weer mee.’

Stock_politie

Politie houdt man aan na melding van inbraak op bouwplaats

Spijkenisse – Zaterdag 18 juli kreeg de politie een melding van een heterdaad inbraak op een bouwplaats in Spijkenisse. Met meerdere eenheden kwam de politie ter plaatse en zagen een man, die voldeed aan het opgegeven signalement, op het bouwterrein lopen achter het hek. Nadat de verdachte eerst nog probeerde te vluchten, werd hij niet veel later aangehouden door de agenten.

EBS

Minder openbaar vervoer op Voorne-Putten tijdens zomervakantie

Voorne-Putten – Inwoners uit onze regio moeten tijdens de zomervakantie rekening houden met een aangepaste dienstregeling. Vervoerder EBS rijdt van maandag 20 juli tot en met vrijdag 28 augustus volgens de vakantiedienstregeling. Ook de RET schaalt in dezelfde periode de frequentie van metro's, trams en bussen terug.

Bus_EBS

Strandbus 803 rijdt vanaf vandaag dagelijks naar Rockanje Strand

Voorne-Putten – Wie deze zomer met het openbaar vervoer naar Rockanje Strand wil, kan vanaf vandaag dagelijks gebruikmaken van EBS-lijn 803. De strandbus rijdt tot en met 30 augustus zeven dagen per week en vertrekt twee keer per uur tussen Spijkenisse, Brielle en Rockanje Strand.