Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kunst & Cultuurroute Hoogvliet (16) Op bezoek bij kunstenaar Joke Piebenga

Foto-Roel-van-Deursen-Kunst-49-Hoogvliet-2022-11-03-scaled

In de serie Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022 maakt initiatiefneemster Viktoria Pompa samen met videograaf Roel van Deursen kennis met kunstenaars die op 26 november aan de route meedoen. Ze probeert de persoonlijke verhalen te delen met de kijkers. Ook hun werk wordt ge...

edithstolk |  | Aangepast op
https://www.youtube.com/watch?v=QUjii1S8yjQ

In de serie Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022 maakt initiatiefneemster Viktoria Pompa samen met videograaf Roel van Deursen kennis met kunstenaars die op 26 november aan de route meedoen. Ze probeert de persoonlijke verhalen te delen met de kijkers. Ook hun werk wordt gedetailleerd in beeld gebracht, zodat mensen die niet in staat zijn om de kunstroute te doen, een impressie krijgen van kunstenaars die nog actief zijn in Hoogvliet.

In deze aflevering is Viktoria op bezoek bij Joke Piebenga die al 17 jaar in Hoogvliet woont. Een Kunstroute is geen onbekend begrip voor Joke omdat ze in het verleden aan vele kunstroutes heeft meegedaan. Zij is zelfs een tijdje secretaris van De Kunstkring Hoogvliet geweest, de organisatie achter de kunstroutes van voorgaande jaren. Op een gegeven moment stopte de Kunstkring maar Joke bleef schilderen, omdat ze de liefde voor kunst in haar genen heeft.

De grootvader van Joke is de bekende schilder Ids Wiersma en zijn werk is nog steeds in vele musea terug te vinden. Zelf vindt Joke aquarel het mooiste medium, omdat je het in één keer goed moet doen en vooral de verf het werk laten doen. Voor haar laatste expositie in bibliotheek Hoogvliet heeft zij haar schilderijen bewerkt via het digitale programma Paint en liet ze zien hoe het een extra dimensie toevoegde.

Tijdens de kunstroute van 26 november ontvangt Joke bezoekers thuis van 13.00 uur tot 16.00 uur op de Walraven van Hallstraat 6. De kunstroute is op diverse locaties te bezichtigen van 10.00 uur tot 18.00 uur. Heeft u opmerkingen of vragen, kunt u bellen naar 06-33665039 of mailen: stichting.vica@gmail.com (Viktoria Pompa)

beeld: Roel van Deursen

Foto-Roel-van-Deursen-Papier-scheppen-en-schilderen-Hoogvliet-2022-11-02-8-1-scaled

Lees ook

Zwanengroep

Al 600 meldingen dit jaar: Zwanengroep wil tweede dierenambulance

Regio – Bij een zwaan of ander waterdier in nood weten steeds meer mensen Zwanengroep Zuid-Holland te vinden. Alleen dit jaar ontving de organisatie al zo'n 600 meldingen. Initiatiefnemer Edwin Vosselman begon na de olieramp in de Rotterdamse haven in 2018 met de oprichting van de organisatie.

Gemeentehuis Nissewaard

11 kandidaten solliciteren naar burgemeesterschap Nissewaard

Nissewaard – Elf kandidaten hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Nissewaard. Het gaat om vier vrouwen en zeven mannen. Zij hebben hun belangstelling kenbaar gemaakt bij Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland.

1KV08191

Grote inzet hulpdiensten na ernstig incident in Europoort

Europoort – Bij een incident in de Europoort is donderdag rond het middaguur één persoon overleden en zijn meerdere mensen gewond geraakt. Bij een opslagtank werd een harde klap gehoord.

Affakkelen_MediaTV

GRIP 2 vanwege grote stroomstoring in Botlekgebied, bedrijven moeten affakkelen

Botlek – Donderdagochtend rond 11.00 uur heeft zich een grote stroomstoring voorgedaan bij verschillende bedrijven in het Botlekgebied. Door de storing moesten bedrijven affakkelen. Daarbij ontstonden zwarte rookwolken en grote vlammen die vanuit de wijde omgeving zichtbaar waren.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.

JB1_0880

Auto belandt op steigerconstructie onder openstaande Botlekbrug

Botlek – Maandag is een auto van de openstaande Botlekbrug gereden en op een steigerconstructie terechtgekomen. De bestuurder wist zelfstandig uit het voertuig te komen en sloeg daarna op de vlucht.