Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kunst & Cultuurroute Hoogvliet (16) Op bezoek bij kunstenaar Joke Piebenga

Foto-Roel-van-Deursen-Kunst-49-Hoogvliet-2022-11-03-scaled.jpg

In de serie Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022 maakt initiatiefneemster Viktoria Pompa samen met videograaf Roel van Deursen kennis met kunstenaars die op 26 november aan de route meedoen. Ze probeert de persoonlijke verhalen te delen met de kijkers. Ook hun werk wordt ge...

edithstolk |  | Aangepast op
https://www.youtube.com/watch?v=QUjii1S8yjQ

In de serie Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022 maakt initiatiefneemster Viktoria Pompa samen met videograaf Roel van Deursen kennis met kunstenaars die op 26 november aan de route meedoen. Ze probeert de persoonlijke verhalen te delen met de kijkers. Ook hun werk wordt gedetailleerd in beeld gebracht, zodat mensen die niet in staat zijn om de kunstroute te doen, een impressie krijgen van kunstenaars die nog actief zijn in Hoogvliet.

In deze aflevering is Viktoria op bezoek bij Joke Piebenga die al 17 jaar in Hoogvliet woont. Een Kunstroute is geen onbekend begrip voor Joke omdat ze in het verleden aan vele kunstroutes heeft meegedaan. Zij is zelfs een tijdje secretaris van De Kunstkring Hoogvliet geweest, de organisatie achter de kunstroutes van voorgaande jaren. Op een gegeven moment stopte de Kunstkring maar Joke bleef schilderen, omdat ze de liefde voor kunst in haar genen heeft.

De grootvader van Joke is de bekende schilder Ids Wiersma en zijn werk is nog steeds in vele musea terug te vinden. Zelf vindt Joke aquarel het mooiste medium, omdat je het in één keer goed moet doen en vooral de verf het werk laten doen. Voor haar laatste expositie in bibliotheek Hoogvliet heeft zij haar schilderijen bewerkt via het digitale programma Paint en liet ze zien hoe het een extra dimensie toevoegde.

Tijdens de kunstroute van 26 november ontvangt Joke bezoekers thuis van 13.00 uur tot 16.00 uur op de Walraven van Hallstraat 6. De kunstroute is op diverse locaties te bezichtigen van 10.00 uur tot 18.00 uur. Heeft u opmerkingen of vragen, kunt u bellen naar 06-33665039 of mailen: stichting.vica@gmail.com (Viktoria Pompa)

beeld: Roel van Deursen

Foto-Roel-van-Deursen-Papier-scheppen-en-schilderen-Hoogvliet-2022-11-02-8-1-scaled.jpg

Lees ook

Explosie Crocusstraat Spijkenisse MediaTV.jpeg

Explosief gaat af bij woning aan Crocusstraat in Spijkenisse

Spijkenisse - Bij een woning aan de Crocusstraat in Spijkenisse is een explosief afgegaan. Door de explosie en een steekvlam ontstond schade aan de voordeur en de voorgevel van de woning.

ongeval_Bachlaan.png

Politie onderzoekt aanrijding op Bachbaan

Spijkenisse - Een voetganger is vrijdagmiddag op de Bachbaan in Spijkenisse gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_8021.jpg

Veertien inwoners van Nissewaard ontvangen Koninklijke onderscheiding

Nissewaard - Burgemeester Cor Lamers heeft vrijdag veertien Koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan inwoners van Nissewaard. Twaalf lintjes werden uitgereikt in Theater de Stoep. Twee inwoners ontvingen de onderscheiding op hun huisadres.

IMG_7897.JPG

RET verwijdert tijdelijk duivennetten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De opgesloten duiven achter de netten van metrostation Spijkenisse Centrum blijven reizigers en passanten bezighouden. Afgelopen maandag moest de brandweer uitrukken om twee dieren van achter het net te bevrijden.

zwanen_voeren---LINQ_Media.png

Brood voeren bij zwanen ongewenst: dieren hebben rust nodig

Spijkenisse - Eerder werd een broedende zwaan lastiggevallen door jeugd. Daarom zijn er hekken geplaatst. Inmiddels worden de zwanen, uit goede bedoelingen, opnieuw gestoord door mensen die de dieren eten willen geven.

aanhouding_Westersingel.png

Aanhouding aan Westersingel in Spijkenisse

Spijkenisse - Vanmiddag heeft de politie een man aangehouden aan de Westersingel in Spijkenisse. Daarbij waren meerdere politie-eenheden aanwezig, waaronder ook een politiehond.