Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kunst & Cultuurroute Hoogvliet (13) Sieraden maken met Marja Diepenhorst in de bieb

Foto-Roel-van-Deursen-Kunstroute-13-Sieraden-maken-Hoogvliet-2022-11-1-scaled.jpg

Op dinsdag 1 november 2022 vond in bibliotheek Hoogvliet een workshop sieraden maken plaats. Deze workshop is een onderdeel van Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022. Met een reeks aan workshops hoopt Viktoria, initiatiefneemster van een Bewoners initiatief van de Gemeente R...

edithstolk |  | Aangepast op
https://www.youtube.com/watch?v=KsfXld85tig

Op dinsdag 1 november 2022 vond in bibliotheek Hoogvliet een workshop sieraden maken plaats. Deze workshop is een onderdeel van Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022. Met een reeks aan workshops hoopt Viktoria, initiatiefneemster van een Bewoners initiatief van de Gemeente Rotterdam, meer aandacht voor kunst en cultuur in de regio te creëren. Daartoe zocht zij medewerking met diverse instanties: bibliotheek, huizen van de wijk en scholen. Ook zocht zij kunstenaars die nog actief zijn in Hoogvliet.

Als enthousiaste bruggenbouwer is het Viktoria gelukt om de juiste partijen bij elkaar te brengen en een kleurrijke reeks aan diverse workshops voor de hele maand november voor kinderen en volwassenen te organiseren.

De aftrap voor bovengenoemde workshops werd gegeven door de 64 jarige sieradenmaakster uit Hoogvliet, Marja Diepenhorst. Zij maakt sinds haar 50ste zelf sieraden. Zij heeft zich alle technieken zelf aangeleerd en geeft regelmatig workshops bij haar thuis. Ze vraagt een kleine vergoeding: € 10,00 voor kinderen tot en met 13 jaar en voor volwassenen rekent ze € 15,00 per persoon.

De workshop in de bieb was een groot succes. De aanwezige dames genoten volop en konden geen genoeg krijgen van alle kralen, kleurtjes en vormen! Marja heeft al eerder meegedaan met de kunstroute en heeft dat als bijzonder leuk ervaren. Tijdens de kunstroute staat Marja in de bibliotheek met haar sieraden van 10.00 uur tot 13.00 uur. Kom langs en ontdek zelf wat er die dag allemaal te beleven is op locatie bibliotheek Hoogvliet.

Inschrijven en vragen kan via 06-33665039. Dit project is een onderdeel van de Kunstroute Hoogvliet en is in samenwerking met de bibliotheek tot stand gekomen. De kunstroute zelf is op 26 november van 10.00 uur tot 18.00 uur, met een spectaculaire opening in de Bibliotheek.

Deze reportage is verzorgd door Viktoria Pompa en Roel van Deursen.

Lees ook

ongeval_Bachlaan.png

Politie onderzoekt aanrijding op Bachbaan

Spijkenisse - Een voetganger is vrijdagmiddag op de Bachbaan in Spijkenisse gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_8021.jpg

Veertien inwoners van Nissewaard ontvangen Koninklijke onderscheiding

Nissewaard - Burgemeester Cor Lamers heeft vrijdag veertien Koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan inwoners van Nissewaard. Twaalf lintjes werden uitgereikt in Theater de Stoep. Twee inwoners ontvingen de onderscheiding op hun huisadres.

IMG_7897.JPG

RET verwijdert tijdelijk duivennetten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De opgesloten duiven achter de netten van metrostation Spijkenisse Centrum blijven reizigers en passanten bezighouden. Afgelopen maandag moest de brandweer uitrukken om twee dieren van achter het net te bevrijden.

zwanen_voeren---LINQ_Media.png

Brood voeren bij zwanen ongewenst: dieren hebben rust nodig

Spijkenisse - Eerder werd een broedende zwaan lastiggevallen door jeugd. Daarom zijn er hekken geplaatst. Inmiddels worden de zwanen, uit goede bedoelingen, opnieuw gestoord door mensen die de dieren eten willen geven.

aanhouding_Westersingel.png

Aanhouding aan Westersingel in Spijkenisse

Spijkenisse - Vanmiddag heeft de politie een man aangehouden aan de Westersingel in Spijkenisse. Daarbij waren meerdere politie-eenheden aanwezig, waaronder ook een politiehond.

IMG_7813.JPG

Brandweer bevrijdt twee duiven achter netten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De brandweer en de dierenambulance zijn vanmiddag rond 17.00 uur ter plaatse gekomen bij metrostation Spijkenisse Centrum. Daar bleken twee duiven vast te zitten achter een net.