Spijkernisse, Netherlands
Terug

Hollandse Delta verwacht geen wateroverlast op Zuid-Hollandse eilanden en helpt Limburg

img_7719.jpg

Waterschap Hollandse Delta houdt de situatie nauwgezet in de gaten, maar verwacht de komende dagen in het gebied geen overlast door de hogere waterstanden in de Maas en de Rijn. “Mede daarom kunnen we hulp bieden aan de collega’s van het waterschap in Limburg,” zegt het waters...

De redactie |  | Aangepast op

Waterschap Hollandse Delta houdt de situatie nauwgezet in de gaten, maar verwacht de komende dagen in het gebied geen overlast door de hogere waterstanden in de Maas en de Rijn. “Mede daarom kunnen we hulp bieden aan de collega’s van het waterschap in Limburg,” zegt het waterschap.

De grote hoeveelheden water die in Limburg voor zeer ernstige wateroverlast hebben gezorgd, kunnen in het beheergebied van Hollandse Delta goed worden afgevoerd via de Haringvliet en de Haringvlietsluizen. “We blijven alert, maar verwachten geen grote problemen in ons gebied. We houden waar nodig contact met Rijkswaterstaat en andere betrokkenen in het gebied, zoals gemeenten met kwetsbare gebieden die buitendijks liggen.”

Hulp in Limburg
Donderdagavond zijn medewerkers van waterschap Hollandse Delta afgereisd naar Limburg om daar hulp te bieden. Zij namen 2 zandzakvulmachines, 12 haakarmbakken met in totaal 8.800 gevulde zandzakken, 40.000 ongevulde zandzakken en 850 lege big bags mee. Rond middernacht kwam het team van Hollandse Delta aan in het Limburgse Horst.

Gisteren is een landelijke crisiscoöordinatie ingericht, nadat waterschap Limburg om bijstand had gevraagd. Daarvandaan werden de materialen verspreid over het gebied, onder meer richting Thorn, Roermond, Venlo en Milsbeek.

Ook vandaag zijn de medewekers van Hollandse Delta nog in Limburg aanwezig om hulp te bieden.

Bericht: Waterschap Hollandse Delta | Beeld: Pixabay

Lees ook

Fietserscontrole.png

Fietsers beboet in voetgangersgebied op Uitstraat en ’t Plateau

Spijkenisse - De afgelopen week zijn fietsers op e-bikes, fatbikes en gewone fietsen gecontroleerd en beboet op hun rijgedrag in voetgangersgebieden op de Uitstraat en ’t Plateau. Ook de komende weken worden op meerdere plaatsen controles uitgevoerd.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 17.19.53.jpeg

Man bekneld bij werkzaamheden op boot

Zuidland – Vanmiddag is op de Munnikenweg een man bekneld geraakt met zijn arm terwijl hij aan een boot werkte.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.19.48.jpeg

Geert Wilders bezoekt centrum van Spijkenisse

Spijkenisse - Geert Wilders, de leider van de Partij voor de Vrijheid (PVV), bracht vanmiddag een bezoek aan het centrum van Spijkenisse. Het bezoek maakte deel uit van zijn zogenoemde AZC-tour in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag. Meerdere inwoners van de gemeente kwamen naar het centrum om het bezoek te volgen.

Struikroven.jpg

Kom struikroven in de Molenwei op zaterdag 28 maart

Spijkenisse - Op zaterdag 28 maart van 10.00 tot 13.00 uur kun je weer komen struikroven. Stichting Struikroven organiseert dan voor de tweede keer een struikroofactie in de Molenwei, op initiatief van Maasdelta Groep, de gemeente Nissewaard en Dura Vermeer.

IMG_2753.jpg

Bewonerswensen worden zichtbaar in vernieuwde apenspeeltuin

Spijkenisse - De vernieuwde apenspeeltuin in het Sterrenkwartier is vanmiddag feestelijk geopend. De opening werd verricht door wethouders Jan Willem Mijnans en Martijn Hamerslag door symbolisch een bal te schieten.

Schermafbeelding 2026-02-23 130906hoeklaan.jpg

Wethouder Postma na onrust De Hoek: ‘We moeten voorzichtig zijn met uitspraken’

Spijkenisse - De aanhouding van de 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in Goudswaard zorgde opnieuw voor onrust in Spijkenisse.