Spijkernisse, Netherlands
Terug

Grote oefening bij Borgtweg Spijkenisse

Spieke_foto_website-25

Vanmorgen kwamen veel hulpdiensten samen bij de Rijks Justitiële Jeugdinrichting De Hartelborgt in Spijkenisse voor een multidisciplinaire oefening.

Raymond Sybesma |  | Aangepast op

Vanmorgen kwamen veel hulpdiensten samen bij de Rijks Justitiële Jeugdinrichting De Hartelborgt in Spijkenisse voor een multidisciplinaire oefening.

Het scenario was dat een vrachtwagenchauffeur werd overvallen in het industriegebied en de vrachtwagen met een lading gevaarlijke stoffen naar de gevangenis reed. De vrachtwagen botste daarna tegen de gevangenismuur, wat een lekkage van gevaarlijke stoffen veroorzaakte. De fictieve gevaarlijke stof had een sterke geur die misselijkheidsklachten veroorzaakte. Daarom werd ook een waarschuwingsbericht uitgezonden naar alle bewoners in de directe omgeving (fictief) en moesten wegen worden afgezet. Omdat de gedetineerden ook gevaar liepen, moesten zij worden verplaatst. Vanwege de grootsheid van het incident moest er opgeschaald worden naar GRIP 1, daarna naar GRIP 2 en later naar GRIP 3.

Verschillende speciale eenheden van Justitie kwamen ter plaatse om de gevangenen klaar te maken voor vervoer naar een andere locatie. Niet alleen de reguliere vervoersbussen werden ingezet, ook een grote cellenbus werd ingezet; deze reed achteruit de gevangenis in.

De oefening zorgt ervoor dat de verschillende diensten zoals politie, gemeente, brandweer, ambulance, maar ook het havenbedrijf, met elkaar samenwerken. Ook de woordvoerder van de Veiligheidsregio had een tegenspeler. Er was een 'journalist' die steeds geïnformeerd werd voor de verspreiding van informatie over het incident.

Rond het middaguur was de oefening afgelopen. Uiteraard zal de oefening geëvalueerd worden met de verschillende samenwerkingspartners.

Toelichting GRIP:

GRIP 1Bronbestrijding. Incident van beperkte afmetingen. Afstemming tussen de verschillende disciplines nodig.
GRIP 2Bron- en effectbestrijding. Incident met duidelijke uitstraling naar de omgeving.
GRIP 3Bedreiging van het welzijn van (grote groepen van) de bevolking binnen één gemeente.

Spieke_foto_website-23
Spieke_foto_website-24

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-09 at 08.59.29

Drukke ochtendspits na ongeval op de Hartelbrug

Spijkenisse – Op de Hartelbrug heeft woensdagochtend een ongeval plaatsgevonden. Hierdoor was de brug afgesloten voor verkeer dat Spijkenisse uit wilde. De afsluiting zorgde voor flinke files in en rond Spijkenisse. Rond 09:00 uur werd de weg weer vrijgegeven en nam de drukte op de weg geleidelijk af.

IMG_7765

Traumahelikopter ingezet na ongeval met fatbike op Akkersweg

Spijkenisse – Op de kruising van de Akkersweg met de Akkersvoorde in Spijkenisse heeft dinsdagmiddag een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fatbike. De opzittende van de fatbike raakte daarbij gewond.

Tram_OV_RET

Woensdag grote OV-staking

Regio – Vakbonden hebben voor woensdag 9 september een landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer aangekondigd. Hierdoor krijgen reizigers te maken met grootschalige uitval van het openbaar vervoer. In onze regio zijn er wel verschillen per vervoerder.

PolitieLichtbalk - stock

23-jarige man uit Spijkenisse vastgehouden en mishandeld in woning Rotterdam

Rotterdam/Spijkenisse – Een 23-jarige man uit Spijkenisse is zondagavond 6 september tegen zijn wil vastgehouden en mishandeld in een woning aan de Boeierstraat in Rotterdam. De politie heeft vier verdachten aangehouden.

DSC03628

Autobrand aan Satijnbloemstraat in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de Satijnbloemstraat in Spijkenisse heeft zondagavond een auto in brand gestaan. De brandweer kwam ter plaatse en had het vuur snel onder controle.

JB1_4905

Politie houdt twee personen aan na mogelijke aanwezigheid van wapen in een woning

Spijkenisse – Vrijdagochtend heeft de politie twee personen aangehouden aan de Houtskoolkreek in Spijkenisse. Bij de politie was bekend dat er mogelijk een vuurwapen in een woning zou liggen en daarom werd het arrestatieteam ingezet.