Spijkernisse, Netherlands
Terug

GRIP 1 na lekkage met brandbare stof in Europoort Rotterdam

Stock_Brandweer

Europoort Rotterdam – Bij een bedrijf aan de Merwedeweg is woensdagmiddag een brandbare stof vrijgekomen. De brandweer kwam ter plaatse en heeft metingen uitgevoerd. Vanwege de omvang van het incident is opgeschaald naar GRIP 1, zodat de hulpdiensten de inzet beter konden coördineren.

Raymond Sybesma |  | Aangepast op

Een meetploeg heeft samen met het Havenbedrijf metingen uitgevoerd vanaf het water om een volledig beeld van de situatie te krijgen. Daarnaast is het gebied vanuit de lucht gecontroleerd met drones van Team Digitale Verkenning.

Volgens de eerste informatie is tijdens werkzaamheden een licht ontvlambare, niet giftige stof ontsnapt. Het gaat om een drijfgas dat wordt gebruikt in spuitbussen. Een deel van deze stof kwam in de leidingen terecht. Het lek is inmiddels gedicht, waardoor de situatie stabiel is geworden.

De resterende stof in de leidingen is vervolgens gecontroleerd afgefakkeld. Daardoor was tijdelijk een vlam zichtbaar bij het bedrijf. Rond 14.00 uur was de lekkage ingeblokt en handelde het bedrijf de situatie verder af. Het affakkelen van het resterende gas in de leidingen is goed verlopen. Bij het incident is niemand gewond geraakt.

Lees ook

IMG_7765

Traumahelikopter ingezet na ongeval met fatbike op Akkersweg

Spijkenisse – Op de kruising van de Akkersweg met de Akkersvoorde in Spijkenisse heeft dinsdagmiddag een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fatbike. De opzittende van de fatbike raakte daarbij gewond.

Tram_OV_RET

Woensdag grote OV-staking

Regio – Vakbonden hebben voor woensdag 9 september een landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer aangekondigd. Hierdoor krijgen reizigers te maken met grootschalige uitval van het openbaar vervoer. In onze regio zijn er wel verschillen per vervoerder.

PolitieLichtbalk - stock

23-jarige man uit Spijkenisse vastgehouden en mishandeld in woning Rotterdam

Rotterdam/Spijkenisse – Een 23-jarige man uit Spijkenisse is zondagavond 6 september tegen zijn wil vastgehouden en mishandeld in een woning aan de Boeierstraat in Rotterdam. De politie heeft vier verdachten aangehouden.

DSC03628

Autobrand aan Satijnbloemstraat in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de Satijnbloemstraat in Spijkenisse heeft zondagavond een auto in brand gestaan. De brandweer kwam ter plaatse en had het vuur snel onder controle.

JB1_4905

Politie houdt twee personen aan na mogelijke aanwezigheid van wapen in een woning

Spijkenisse – Vrijdagochtend heeft de politie twee personen aangehouden aan de Houtskoolkreek in Spijkenisse. Bij de politie was bekend dat er mogelijk een vuurwapen in een woning zou liggen en daarom werd het arrestatieteam ingezet.

JB1_3120

Vrachtwagenbrand op N15 geblust, rechterrijstrook nog uren dicht

Op de N15 heeft dinsdag een vrachtwagen in brand gestaan. Bij de brand kwam zwarte rook vrij. Vanwege de rook werd mensen in de omgeving geadviseerd ramen en deuren te sluiten en de mechanische ventilatie uit te zetten.