Spijkernisse, Netherlands
Terug

Burgemeester zegt: “ik sta niet in de weg voor protestacties”

701BC7AE-4BCE-4251-92F0-FD40FB98D724.jpeg

Burgemeester Foort van Oosten heeft zojuist een video gepubliceerd waarin hij aangeeft wat hij vindt van de protestacties van de horeca om open te zijn gegaan. Steeds geeft hij aan dat het overtreden van sluitingregels voor een protest niet toegelaten kan worden, maar wilt daa...

De redactie |  | Aangepast op


Burgemeester Foort van Oosten heeft zojuist een video gepubliceerd waarin hij aangeeft wat hij vindt van de protestacties van de horeca om open te zijn gegaan. Steeds geeft hij aan dat het overtreden van sluitingregels voor een protest niet toegelaten kan worden, maar wilt daar wel met coulance in meegaan.

Vrijdagmiddag zijn verschillende horeca-ondernemers uitgenodigd op het gemeentehuis voor een gesprek met de burgemeester. Daarin gaf hij aan het niet toe te staan als burgemeester dat de horeca zaterdag open zou gaan. Zaterdag zijn vrijwel alle horeca gelegenheden toch open gegaan om een protest te uiten voor de sluitingsmaatregelen, die zeggen dat de horeca- en cultuursector dicht moeten blijven vanwege het aantal oplopende besmettingen. Ondanks dat in het gesprek duidelijk werd dat de ondernemers maar 1 dag hun zaak zouden openen uit protest, bracht hij niet naar buiten het te gedogen.

Zaterdagmiddag heeft hij een toelichting gegeven op hoe hij daar mee om is gegaan. In een video zegt hij dat hij de acties niet in de weg staat, maar wel met coulance behandeld. Andere burgemeesters op Voorne-Putten gaven vrijdag wel al aan achter de protestacties te staan en het te gedogen. Bekijk de video van burgemeester Foort van Oosten:

https://twitter.com/gemnissewaard/status/1482358584272904193?s=21

Beeld: Gemeente Nissewaard

We hebben dit bericht gerectificeerd.

Lees ook

Stock_politie.jpg

Verdachte aangehouden na valse melding van overval in Spijkenisse

Spijkenisse - Het basisteam Nissewaard van de politie laat via sociale media weten dat naar aanleiding van een eerder gemelde overval op 22 oktober 2025 aan de Nieuwstraat in Spijkenisse, en een afzonderlijke melding van de diefstal van een groot geldbedrag uit dezelfde winkel, een onderzoek is ingesteld.

20260413_075230.jpg

COLUMN: Nederland schiet (niet) met scherp

Ik ben een kei in het spelen van een spelletje Stratego. Maar zelden dat ik verlies alhoewel ik benen en armen kwijtraak als ik weer eens op een bom van de tegenstander loop. Het is mij in de loop der jaren overigens opgevallen dat ik, spelend met de rode steentjes, vaker win als dat ik speel met de blauwe. Wellicht dat een meelezende psycholoog daar een logische verklaring voor heeft. Ik houd mij aanbevolen voor diens kritische edoch eerlijke analyse.

IMG_6926.jpg

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.

Verkeerscontrole

Meerdere bekeuringen bij verkeerscontrole in Spijkenisse

Spijkenisse - Vrijdagmiddag heeft de politie een verkeerscontrole gehouden. Verschillende motorrijders selecteerden voertuigen, die werden meegenomen naar de controleplaats aan de Plaatweg in Spijkenisse. Bestuurders werden onderworpen aan een alcoholtest en ook de technische staat van de voertuigen werd bekeken.

Stock_politie.JPG

OM eist gevangenisstraf en TBS tegen verdachte die jonge meisjes online afperste en vernederde

Spijkenisse - Het Openbaar Ministerie eist vandaag 9 jaar gevangenisstraf en TBS met dwangverpleging tegen een 22-jarige man uit Spijkenisse.

20260408-JVB_6834.jpeg

Fietser gewond na botsing met auto op kruispunt in Spijkenisse

Spijkenisse - Aan de Akkersvoorde in Spijkenisse is een oudere persoon op een elektrische fiets gewond geraakt bij een verkeersongeval. De fietser werd op een gelijkwaardig kruispunt aangereden door een auto.