Spijkernisse, Netherlands
Terug

Bewoners uit de regio bezoeken renovatie Spijkenisserbrug

Winactie-Spijkenisserbrug-scaled.jpg

Foto: Rijkswaterstaat

Een bijzondere gebeurtenis zaterdag 28 juni: tien bewoners uit de regio bezochten de Spijkenisserbrug voor een rondleiding, gegeven door Rijkswaterstaat. In de betonnen pijlers van de brug zagen ze van dichtbij de bewegingswerken waarmee de hefdelen omhoog en omlaag gaan. En w...

Raymond Sybesma |  | Aangepast op

Een bijzondere gebeurtenis zaterdag 28 juni: tien bewoners uit de regio bezochten de Spijkenisserbrug voor een rondleiding, gegeven door Rijkswaterstaat. In de betonnen pijlers van de brug zagen ze van dichtbij de bewegingswerken waarmee de hefdelen omhoog en omlaag gaan. En welke werkzaamheden allemaal nodig zijn voor de huidige renovatie.

De rondleiding werd gegeven naar aanleiding van een oproep in de nieuwsbrief van de Spijkenisserbrug: lezers konden kans maken op een bezoek aan de brug. De 13-jarige Jachin uit Hoogvliet was een van de gelukkigen. ‘Ik vond het supertof’, vertelt hij na afloop terug in de bouwkeet. ‘Je ziet goed hoe de brug in elkaar zit, zoals de kabels waarmee de brug naar boven en naar beneden gaat.’ Moeder Willeke: ‘Indrukwekkend wat er aan apparatuur en elektriciteitskabels in de brug zit. En wat er voor deze renovatie allemaal moet gebeuren.’

Ook Ariane uit Zuidland heeft genoten van de rondleiding. ‘Van buiten zie je niet hoe complex de brug in elkaar zit en wat er bij de deze renovatie komt kijken. Als ik voortaan over de brug rij, zal ik er met heel andere ogen naar kijken.’

Robbert Geers, technisch adviseur bij Rijkswaterstaat, verzorgde de twee rondleidingen, in groepjes van vijf. ‘Bij beide groepen was veel enthousiasme en werden er veel vragen gesteld, door jong en oud. Dat maakte het bezoek erg geslaagd.’

Zomerafsluitingen

Vanwege de renovatie gaat de Spijkenisserbrug in de zomervakantie (17 juli-1 september) rondom ieder weekend steeds vier dagen dicht. Iedere afsluiting is van donderdagavond 22.00 uur tot dinsdagochtend 05.00 uur, behalve in het laatste weekend. Dan duurt de afsluiting tot maandag ochtend 05.00 uur.

Het autoverkeer wordt omgeleid via de N218 (Hartelbrug) en A15 (Botlekbrug). Houd op drukke momenten rekening met een extra reistijd van 30 tot 60 minuten. Voor (brom)fietsers en voetgangers vaart een gratis pont. Voor de scheepvaart blijft de westelijke hef beschikbaar.

Informatie renovatie Spijkenisserbrug

De renovatie van de Spijkenisserbrug duurt nog tot eind 2025. Meer informatie over de renovatie, planning en achtergrondnieuws is te vinden via de:

Lees ook

Stock_Ambulance_Ambulances.jpeg

Hulpdiensten naar Flamingohoek voor steekincident

Spijkenisse - Zondagnacht rond 04.00 uur zijn de hulpdiensten gealarmeerd voor een steekincident aan de Flamingohoek in Spijkenisse. De traumahelikopter landde in de omgeving.

Het zijn toch net kinderen.JPG

COLUMN: Chanteren de kleintjes de grote jongens?

COLUMN - De formatieonderhandelingen in de gemeente Nissewaard verlopen stroef. Waarom? Dat vragen vooral de oppositiepartijen zich af die buitenspel zijn gezet. Zij eisen nu, via een schriftelijke en in de openbaarheid gebrachte verklaring, openheid van zaken. De grote stilte op het stadhuis wat niet eens een stadhuis is maar een langs de Raadhuislaan gebouwd gemeentehuis, zorgt niet alleen voor irritatie maar ook voor een flinke geruchtenstroom.

Stock_politie.JPG

Politie houdt 37-jarige man uit Spijkenisse aan na steekincident op Slinge

Rotterdam - Op metrostation Slinge is vrijdagavond een 50-jarige man gewond geraakt bij een steekpartij. De verdachte, een 37-jarige man uit Spijkenisse, is aangehouden.

Stock_Gemeente_Nissewaard_Stadhuis.JPG

Nissewaard vraagt inwoners mee te denken over nieuwe burgemeester

Nissewaard - Begin 2027 verlaat waarnemend burgemeester Cor Lamers de gemeente Nissewaard. De procedure voor het vinden van een nieuwe burgemeester bestaat uit een aantal vaste stappen. De eerste stap is het maken van een profielschets. Daarin legt de gemeenteraad vast welke eigenschappen de nieuwe burgemeester moet hebben.

Stock_politie.jpg

Burgemeester sluit woning na explosie in Spijkenisse

Spijkenisse - Woensdag 27 mei vond er een explosie plaats aan de Snoekenveen in Spijkenisse. Bewoners in de omgeving hebben een brief ontvangen van burgemeester Cor Lamers. Daarin laat hij weten dat de woning voor vier weken is gesloten.

20260527-JB1_5152.jpeg

Auto vat vlam op Malledijk

Spijkenisse - Woensdagavond heeft een personenauto vlam gevat. De bestuurder kreeg tijdens het rijden over de Groene Kruisweg problemen met de auto.