Spijkernisse, Netherlands
Terug

Afgelopen weken duizenden positieve corona-tests in Nissewaard

corona-g74c938630_1920

Waar in Nissewaard vooralsnog geen grote corona-uitbraak lijkt te zijn geweest, is de afgelopen week wél plots een grote toename te zien van het aantal positieve corona-testen. Vanaf half januari hebben tot nu al duizenden Nissewaarders te horen gekregen van de GGD dat zij pos...

De redactie |  | Aangepast op

Waar in Nissewaard vooralsnog geen grote corona-uitbraak lijkt te zijn geweest, is de afgelopen week wél plots een grote toename te zien van het aantal positieve corona-testen. Vanaf half januari hebben tot nu al duizenden Nissewaarders te horen gekregen van de GGD dat zij positief getest zijn. Dat blijkt uit cijfers van het RIVM.

Mogelijk ligt het aantal nog hoger, omdat de GGD achterloopt in het verwerken van de cijfers. “We verwachten in de komende dagen de cijfers bijgewerkt te hebben,” zegt een woordvoerder van GGD Rotterdam-Rijnmond. Hoeveel testen dat voor Nissewaarders zijn, is niet bekend. In de hele pandemie zijn er tot nu 20.760 positieve testen geregistreerd bij Nissewaarders. Ruim 12% daarvan is in de afgelopen 7 dagen naar voren gekomen.

Gemiddeld worden ongeveer 30 positieve testen per dag geteld in Nissewaard sinds begin maart 2020. Vanaf 22 januari dit jaar is te zien dat die aantallen flink omhoog schieten, met als uitschieters 22 januari en 28 januari, waarbij de aantallen tegen de 500 positieve uitslagen per dag aanlopen. “Dat kan komen door de inhaalslag in de cijfers.” Het aantal ziekenhuisopnames blijft vooralsnog gelijk: gemiddeld 1 persoon per dag. Omliggende gemeenten hebben ook te maken met een stijging.

“Vooralsnog lijkt de stijging niet veroorzaakt te worden door een brandhaard, maar mee te stijgen met de landelijke cijfers,” zegt de woordvoerder. “Ook andere gemeenten hebben te maken met stijgende cijfers.” Dat in Nissewaard het nu met hogere aantallen lijkt te gaan, kan de woordvoerder nog niet verklaren door de achterstand in de verwerking. “We kijken in de komende week naar hoe de cijfers zich ontwikkelen om daar wat over te kunnen zeggen.”

Vaccineren
In Nissewaard is te lezen op het corona-dashboard van de rijksoverheid dat minimaal 80% volledig gevaccineerd is. Burgemeester Foort van Oosten liet afgelopen donderdag in een filmpje weten dat "vaccineren iets goeds is en dat mensen met vragen altijd met de twijfel-telefoon kunnen bellen."

Beeld boven: Pixabay

Schermafbeelding-2022-01-29-om-17.11.04-1024x283
Schermafbeelding-2022-01-29-om-17.11.04

Lees ook

Erepenning 20260624

Uitreiking Erepenning van Nissewaard aan Jan Willem Mijnans

Spijkenisse - Op woensdag 24 juni heeft burgemeester Cor Lamers de Erepenning uitgereikt aan Jan Willem Mijnans. De uitreiking vond plaats tijdens de raadsvergadering waarin Jan Willem Mijnans afscheid nam als wethouder van Nissewaard.

Pb 34 nieuwe wethouders

Nieuw college Nissewaard officieel van start

Spijkenisse - De gemeenteraad van Nissewaard heeft op 24 juni kennis genomen van het coalitieakkoord ‘Van opgave naar oplossing’. Tijdens dezelfde vergadering zijn de wethouders benoemd, geïnstalleerd en beëdigd. Daarmee is het nieuwe college van burgemeester en wethouders officieel gevormd en kan het aan de slag met de uitvoering van de plannen voor de komende bestuursperiode.

20260623_152825

Hondengeleider en agenten gaan woning Spijkenisse binnen

Spijkenisse – Dinsdagmiddag rond 15.30 uur zijn meerdere politie-eenheden, waaronder een hondengeleider, met spoed uitgerukt naar de Orchideestraat in Spijkenisse.

WhatsApp Image 2024-08-06 at 11.03.11

46e editie Kinder Vakantie Spelen Spijkenisse

Spijkenisse – Van 27 juli tot en met 7 augustus vinden de Kinder Vakantie Spelen plaats in Park Vogelenzang in Spijkenisse. Tijdens de 46e editie kunnen kinderen twee weken lang genieten van allerlei activiteiten, zoals hutten bouwen, knutselen en nog veel meer.

Stock_Metro_Centrum

RET rijdt woensdagmorgen beperkt door landelijke OV-staking

Spijkenisse - Op woensdag 24 juni wordt er gestaakt in het openbaar vervoer. Daardoor rijden er tussen 04.00 en 08.00 uur geen bussen, trams en metro’s van de RET in en rond de regio Rotterdam. EBS rijdt ook niet tot 08.00 uur.

Stock_politie

Echtpaar opgelicht door man die zich voordeed als ING-medewerker

Spijkenisse – In het regionale opsporingsprogramma Bureau Rijnmond is aandacht besteed aan een zaak waarbij een echtpaar slachtoffer is geworden van een nepbankmedewerker.