Spijkernisse, Netherlands
Terug

25.000 euro nodig voor hulphond: Jaimy vraagt steun via doneeractie

Spieke_foto_website-74

Foto privé.

Op 14 januari 2019 sloeg het noodlot toe voor Jaimy Damen. Haar oma kwam om het leven bij een verkeersongeval, waar Jaimy zelf getuige van was. Sindsdien kampt Jaimy met hevige paniekaanvallen en nachtmerries. Ondanks intensieve professionele hulp heeft ze posttraumatische str...

Raymond Sybesma |  | Aangepast op

Op 14 januari 2019 sloeg het noodlot toe voor Jaimy Damen. Haar oma kwam om het leven bij een verkeersongeval, waar Jaimy zelf getuige van was. Sindsdien kampt Jaimy met hevige paniekaanvallen en nachtmerries. Ondanks intensieve professionele hulp heeft ze posttraumatische stressstoornis (PTSS) ontwikkeld.

Jaimy’s paniekaanvallen worden veroorzaakt door bepaalde triggers, zoals sirenes en het geluid van een (trauma)helikopter. Wanneer deze geluiden zich voordoen, wordt ze direct teruggevoerd naar het ongeluk in 2019. Deze herbelevingen beperken haar in het dagelijks leven, en het is vaak moeilijk om daaruit te ontsnappen.

Een hulphond zou Jaimy enorm kunnen helpen. Zo’n hond kan vroegtijdig herkennen wanneer haar spanning opbouwt en daarmee een paniekaanval voorkomen en de duur verminderen. Voor Jaimy zou het een "mini-therapeut" zijn. Helaas worden de kosten van zo’n hulphond, die oplopen tot ongeveer €25.000, niet gedekt door de verzekering. Dit bedrag is nodig voor de uitgebreide opleiding van de hond, die al vanaf de puppytijd begint. "Je moet hier van pup af aan mee beginnen en zelfs dan moet de pup eerst een test doorstaan," vertelt Jaimy. Ze heeft momenteel al een Golden Retriever, maar die is niet meer geschikt voor een training.

Om het bedrag bij elkaar te krijgen, is er een doneeractie gestart. Iedereen die wil bijdragen aan het realiseren van een hulphond voor Jaimy kan terecht op de donatie pagina.

Lees ook

JB1_3467

Auto in beslag genomen na aanrijding aan Paprikadonk

Spijkenisse – Aan de Paprikadonk in Spijkenisse heeft zondagmiddag een aanrijding plaatsgevonden tussen een auto en een persoon. De automobilist reed na de aanrijding weg. Het slachtoffer is ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel.

milieu

Vaten, dode vissen of verdachte lozingen? Dit kunnen signalen van milieucriminaliteit zijn

Voorne-Putten – Dumpingen op afgelegen terreinen, achtergelaten vaten, verdachte ladingen of plotseling dode vissen in het water. Het kunnen allemaal signalen zijn van milieucriminaliteit. De politie wil inwoners bewuster maken van deze vorm van criminaliteit en uitleggen wanneer het verstandig is om melding te maken.

foto_website 0 (4)

Buren horen rookmelder en slaan alarm, brandweer redt twee honden

Spijkenisse – De brandweer heeft donderdagmiddag twee honden uit een woning aan de Heemstdonk in Spijkenisse gered. Buren hoorden een rookmelder afgaan en zagen rookontwikkeling, waarna zij 112 belden.

foto_website 0 (3)

Auto belandt in sloot langs Nieuweweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Op de Nieuweweg in Hellevoetsluis is donderdag een auto van de weg geraakt en in een sloot terechtgekomen. De bestuurder en bijrijder raakten daarbij niet gewond.

Stock_Politie_Auto

Politiehond ingezet bij aanhouding in leegstaand pand Spijkenisse

Spijkenisse – De politie heeft dinsdagmiddag een verdachte op heterdaad aangehouden na een melding van een inbraak in een leegstaand pand in Spijkenisse. Bij de aanhouding werd een politiehond ingezet, die de verdachte beet.

PolitieLichtbalk - stock

Echtpaar heeft babbeltruc door, 28-jarige Spijkenisser aangehouden

Spijkenisse/Capelle aan den IJssel – De politie heeft zaterdag 19 september een 28-jarige man uit Spijkenisse aangehouden na een poging tot oplichting van een echtpaar van 75 en 78 jaar uit Capelle aan den IJssel. Het echtpaar vertrouwde het verhaal van een zogenaamde bankmedewerker niet en schakelde op tijd de politie in.