Spijkernisse, Netherlands
Terug

Rijkswaterstaat gaat weer Spijkenisserbrug koelen

2d15724a-f7bc-4f32-ad50-e0b83fe53d4e-55821-0000185601dad721_file-scaled

Vanaf zaterdagmorgen 10 juni koelt Rijkswaterstaat de Spijkenisserbrug. Daarnaast worden nog twee bruggen in de provincie gekoeld, de Wantijbrug en de verkeersbrug Dordrecht. De Spijkenisserbrug en de Wantijbrug worden gekoeld met waterslangen. Bij de verkeersbrug Dordrecht wo...

De redactie |  | Aangepast op

Vanaf zaterdagmorgen 10 juni koelt Rijkswaterstaat de Spijkenisserbrug. Daarnaast worden nog twee bruggen in de provincie gekoeld, de Wantijbrug en de verkeersbrug Dordrecht. De Spijkenisserbrug en de Wantijbrug worden gekoeld met waterslangen. Bij de verkeersbrug Dordrecht wordt een blusboot ingezet om de onderkant van de brug te koelen met water.

Rijkswaterstaat koelt de bruggen met water om het uitzetten van stalen bruggen door hitte te beperken. Als het staal van de brug te veel uitzet door de hoge buitentemperatuur, komt de brug vast te zitten. Dit zorgt voor schade aan de brug en de installaties en daarmee hinder voor het (vaar)wegverkeer. Door te koelen wil Rijkswaterstaat dit voorkomen. Er wordt gekoeld in ieder geval tot en met maandag 12 juni.

Er gelden geen extra verkeersmaatregelen voor weggebruikers. Wel moet het verkeer rekening houden met water op het wegdek en spatwater. Waar mogelijk liggen waterslangen buiten het bereik van verkeer, of worden afgedekt met overrijdbare planken.

Als gevolg van de hitte en het koelen kan de hoge scheepvaart bij de Spijkenisserbrug alleen gebruik maken van het westelijke brugdeel. Brugopeningen duren hierdoor mogelijk langer, met hinder voor het wegverkeer.

Monitoring door data uit sensoren
De afgelopen jaren zijn op diverse stalen bruggen sensoren aangebracht die Rijkswaterstaat informatie geven over het effect van hitte, kou en koelen op de brug. Het gaat om de Spijkenisserbrug (S102), Brug over de Noord (N915), Verkeersbrug Dordrecht (Brugweg Zwijndrecht), Haringvlietbrug (A29), Papendrechtsebrug (N3), Wantijbrug (N3) en de Merwedebrug (A27). Bij hitte kan Rijkswaterstaat op basis van de data besluiten om de bruggen te gaan koelen. De beschikbare data helpt ook bij het efficiënt inzetten van materieel, waardoor kosten worden bespaard en hinder voor de omgeving beperkt wordt.

Lees ook

milieu

Vaten, dode vissen of verdachte lozingen? Dit kunnen signalen van milieucriminaliteit zijn

Voorne-Putten – Dumpingen op afgelegen terreinen, achtergelaten vaten, verdachte ladingen of plotseling dode vissen in het water. Het kunnen allemaal signalen zijn van milieucriminaliteit. De politie wil inwoners bewuster maken van deze vorm van criminaliteit en uitleggen wanneer het verstandig is om melding te maken.

foto_website 0 (4)

Buren horen rookmelder en slaan alarm, brandweer redt twee honden

Spijkenisse – De brandweer heeft donderdagmiddag twee honden uit een woning aan de Heemstdonk in Spijkenisse gered. Buren hoorden een rookmelder afgaan en zagen rookontwikkeling, waarna zij 112 belden.

foto_website 0 (3)

Auto belandt in sloot langs Nieuweweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Op de Nieuweweg in Hellevoetsluis is donderdag een auto van de weg geraakt en in een sloot terechtgekomen. De bestuurder en bijrijder raakten daarbij niet gewond.

Stock_Politie_Auto

Politiehond ingezet bij aanhouding in leegstaand pand Spijkenisse

Spijkenisse – De politie heeft dinsdagmiddag een verdachte op heterdaad aangehouden na een melding van een inbraak in een leegstaand pand in Spijkenisse. Bij de aanhouding werd een politiehond ingezet, die de verdachte beet.

PolitieLichtbalk - stock

Echtpaar heeft babbeltruc door, 28-jarige Spijkenisser aangehouden

Spijkenisse/Capelle aan den IJssel – De politie heeft zaterdag 19 september een 28-jarige man uit Spijkenisse aangehouden na een poging tot oplichting van een echtpaar van 75 en 78 jaar uit Capelle aan den IJssel. Het echtpaar vertrouwde het verhaal van een zogenaamde bankmedewerker niet en schakelde op tijd de politie in.

politiee hellevoetsluis3

Politie controleert 6000 bestuurders in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis

In de nacht van vrijdag op zaterdag ging het district Zuid-West van de Eenheid Rotterdam ‘op slot’. Op drie locaties tegelijk, in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis, werd gecontroleerd op rijden onder invloed.