Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kunst & Cultuurroute Hoogvliet (13) Sieraden maken met Marja Diepenhorst in de bieb

Foto-Roel-van-Deursen-Kunstroute-13-Sieraden-maken-Hoogvliet-2022-11-1-scaled.jpg

Op dinsdag 1 november 2022 vond in bibliotheek Hoogvliet een workshop sieraden maken plaats. Deze workshop is een onderdeel van Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022. Met een reeks aan workshops hoopt Viktoria, initiatiefneemster van een Bewoners initiatief van de Gemeente R...

edithstolk |  | Aangepast op
https://www.youtube.com/watch?v=KsfXld85tig

Op dinsdag 1 november 2022 vond in bibliotheek Hoogvliet een workshop sieraden maken plaats. Deze workshop is een onderdeel van Kunst & Cultuurroute Hoogvliet 2022. Met een reeks aan workshops hoopt Viktoria, initiatiefneemster van een Bewoners initiatief van de Gemeente Rotterdam, meer aandacht voor kunst en cultuur in de regio te creëren. Daartoe zocht zij medewerking met diverse instanties: bibliotheek, huizen van de wijk en scholen. Ook zocht zij kunstenaars die nog actief zijn in Hoogvliet.

Als enthousiaste bruggenbouwer is het Viktoria gelukt om de juiste partijen bij elkaar te brengen en een kleurrijke reeks aan diverse workshops voor de hele maand november voor kinderen en volwassenen te organiseren.

De aftrap voor bovengenoemde workshops werd gegeven door de 64 jarige sieradenmaakster uit Hoogvliet, Marja Diepenhorst. Zij maakt sinds haar 50ste zelf sieraden. Zij heeft zich alle technieken zelf aangeleerd en geeft regelmatig workshops bij haar thuis. Ze vraagt een kleine vergoeding: € 10,00 voor kinderen tot en met 13 jaar en voor volwassenen rekent ze € 15,00 per persoon.

De workshop in de bieb was een groot succes. De aanwezige dames genoten volop en konden geen genoeg krijgen van alle kralen, kleurtjes en vormen! Marja heeft al eerder meegedaan met de kunstroute en heeft dat als bijzonder leuk ervaren. Tijdens de kunstroute staat Marja in de bibliotheek met haar sieraden van 10.00 uur tot 13.00 uur. Kom langs en ontdek zelf wat er die dag allemaal te beleven is op locatie bibliotheek Hoogvliet.

Inschrijven en vragen kan via 06-33665039. Dit project is een onderdeel van de Kunstroute Hoogvliet en is in samenwerking met de bibliotheek tot stand gekomen. De kunstroute zelf is op 26 november van 10.00 uur tot 18.00 uur, met een spectaculaire opening in de Bibliotheek.

Deze reportage is verzorgd door Viktoria Pompa en Roel van Deursen.

Lees ook

20260407-JVB_6747.png

Auto botst op lantaarnpaal na aanrijding met fietser

Spijkenisse – Op de rotonde van de Hekelingseweg in de richting van de Planetenlaan heeft een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fietser.

20260407-JVB_6573.png

Politie vordert rijbewijs in na ongeval aan Annie Romein-Verschoorlaan

Spijkenisse- Dinsdagmiddag heeft er een eenzijdig ongeval plaatsgevonden aan de Annie Romein-Verschoorlaan in Spijkenisse.

Zwaan_Spijkenisse-Verplaatsen (1).jpg

Zwanennest bij skatepark verplaatst en later toch teruggezet

Spijkenisse - Bij een skatepark in Spijkenisse hebben twee zwanen een nest met inmiddels behoorlijk wat eieren. Vrijdagmiddag is het nest verplaatst na meldingen van overlast en verstoring door jeugdigen.

IMG_5761.png

Overval op winkel aan Voorstraat eindigt in achtervolging en aanhouding

Spijkenisse - Vrijdagochtend rond 10.00 uur heeft er een overval plaatsgevonden bij een winkel aan de Voorstraat in Spijkenisse. Er werd een Burgernetactie uitgezet om uit te kijken naar de verdachten, die op een scooter waren gevlucht.

20260401-JVB_6188.jpeg

Auto belandt in bosschages en raakt hekwerk op Baljuwlaan

Spijkenisse – Woensdagavond heeft op de Baljuwlaan een ongeval plaatsgevonden. Een automobilist is door nog onbekende oorzaak in de bosschages terechtgekomen en heeft daarbij een hekwerk geraakt.

Stock_Brandweer.jpg

GRIP 1 na lekkage met brandbare stof in Europoort Rotterdam

Europoort Rotterdam – Bij een bedrijf aan de Merwedeweg is woensdagmiddag een brandbare stof vrijgekomen. De brandweer kwam ter plaatse en heeft metingen uitgevoerd. Vanwege de omvang van het incident is opgeschaald naar GRIP 1, zodat de hulpdiensten de inzet beter konden coördineren.