Spijkernisse, Netherlands
Terug

GGD testlocatie verhuist naar Spijkenisse Medisch Centrum

corona-g74c938630_1920

GGD Rotterdam-Rijnmond opent op dinsdag 19 april een testlocatie op het terrein van het Spijkenisse Medisch Centrum aan de Ruwaard van Puttenweg. De testlocatie in de Michaëlkerk in Spijkenisse is vanaf 17 april gesloten.

De redactie |  | Aangepast op

GGD Rotterdam-Rijnmond opent op dinsdag 19 april een testlocatie op het terrein van het Spijkenisse Medisch Centrum aan de Ruwaard van Puttenweg. De testlocatie in de Michaëlkerk in Spijkenisse is vanaf 17 april gesloten.

Sinds 11 april is het landelijk testbeleid gewijzigd. Een positieve zelftest hoeft niet meer bevestigd te worden met een test bij de GGD. Voor bepaalde groepen adviseert de GGD nog wel steeds een PCR-test: zorgmedewerkers; mensen die wonen in een verpleeghuis of in een andere instelling voor personen met een kwetsbare gezondheid; mensen die thuis wonen en naar een dagbesteding gaan; mensen die geen zelftest kunnen doen, ook niet als zij daarbij hulp krijgen. Omdat het aantal besmettingen in onze omgeving hoog is, heeft de gemeente zich ingezet om een testvoorziening in Nissewaard te behouden, zodat onze inwoners zich dichtbij huis laagdrempelig kunnen laten testen en niet zo ver hoeven te reizen.

Openingstijden
De testlocatie is voorlopig open van maandag t/m zaterdag van 8.30 – 16.00 uur en zondag van 9.30 tot 16.00 uur. Op de website van GGD www.ggdrotterdamrijnmond.nl staan de actuele openingstijden. Geadviseerd wordt om een testafspraak te maken via de website www.coronatest.nl of via het landelijk afspraken telefoonnummer 0800-1202. Bewoners kunnen ook binnen lopen voor een PCR-test zonder afspraak.

De route naar de testlocatie wordt met gele borden aangegeven. De locatie bij het SMC is goed bereikbaar en ligt vlak bij het bus- en metrostation. Bovendien is er op het terrein van het Spijkenisse Medisch Centrum voldoende ruimte om te parkeren waarbij parkeerplaatsen voor het testpubliek worden gemarkeerd. Voor het testpubliek is het parkeren gratis.

Beeld: Pixabay, Bericht: Gemeente Nissewaard

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-09 at 08.59.29

Drukke ochtendspits na ongeval op de Hartelbrug

Spijkenisse – Op de Hartelbrug heeft woensdagochtend een ongeval plaatsgevonden. Hierdoor was de brug afgesloten voor verkeer dat Spijkenisse uit wilde. De afsluiting zorgde voor flinke files in en rond Spijkenisse. Rond 09:00 uur werd de weg weer vrijgegeven en nam de drukte op de weg geleidelijk af.

IMG_7765

Traumahelikopter ingezet na ongeval met fatbike op Akkersweg

Spijkenisse – Op de kruising van de Akkersweg met de Akkersvoorde in Spijkenisse heeft dinsdagmiddag een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fatbike. De opzittende van de fatbike raakte daarbij gewond.

Tram_OV_RET

Woensdag grote OV-staking

Regio – Vakbonden hebben voor woensdag 9 september een landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer aangekondigd. Hierdoor krijgen reizigers te maken met grootschalige uitval van het openbaar vervoer. In onze regio zijn er wel verschillen per vervoerder.

PolitieLichtbalk - stock

23-jarige man uit Spijkenisse vastgehouden en mishandeld in woning Rotterdam

Rotterdam/Spijkenisse – Een 23-jarige man uit Spijkenisse is zondagavond 6 september tegen zijn wil vastgehouden en mishandeld in een woning aan de Boeierstraat in Rotterdam. De politie heeft vier verdachten aangehouden.

DSC03628

Autobrand aan Satijnbloemstraat in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de Satijnbloemstraat in Spijkenisse heeft zondagavond een auto in brand gestaan. De brandweer kwam ter plaatse en had het vuur snel onder controle.

JB1_4905

Politie houdt twee personen aan na mogelijke aanwezigheid van wapen in een woning

Spijkenisse – Vrijdagochtend heeft de politie twee personen aangehouden aan de Houtskoolkreek in Spijkenisse. Bij de politie was bekend dat er mogelijk een vuurwapen in een woning zou liggen en daarom werd het arrestatieteam ingezet.