Spijkernisse, Netherlands
Terug

Massale zwanensterfte door vogelgriep in weiland bij Spijkenisse

dsc04003-scaled.jpg

De Zwanengroep en Dierenambulance hebben samen met firma Minekus Zuidland overleden en zieke zwanen geruimd uit een weiland langs de Garsdijk. De vogels hebben de zeer besmettelijke vogelgriep opgelopen.

De redactie |  | Aangepast op

De Zwanengroep en Dierenambulance hebben samen met firma Minekus Zuidland overleden en zieke zwanen geruimd uit een weiland langs de Garsdijk. De vogels hebben de zeer besmettelijke vogelgriep opgelopen.

Het gaat om meer dan tien overleden zwanen en nog enkele levende. Mogelijk liggen er nog meer, maar dat wordt bij daglicht bekeken. Ook eerder werden al zieke dieren aan de Lageweg gevonden.

Een vogel wat vogelgriep heeft vertoond een blauwe gloed. In het water zwemmen de dieren rondjes. Momenteel geldt een ophokplicht voor pluimvee. Ook honden en katten kunnen ziek worden als zij in de buurt komen van de kadavers.

dsc04024-scaled.jpg
dsc04018-scaled.jpg

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-18 at 08.07.10.jpeg

Liveblog

LIVEBLOG: Gemeenteraadsverkiezingen op Voorne-Putten

Vandaag staat Voorne-Putten in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen in Nissewaard en Voorne aan Zee. Wie trekt er aan het langste eind? En hoe groot is de opkomst dit jaar? LINQ Media houdt je de hele dag live op de hoogte van alles wat er speelt. Volg dit liveblog voor het laatste nieuws, sfeerbeelden en updates uit de regio.

IMG_3279.jpg

Opmerkelijke vogel in Spijkenisse: kookaburra naar vogelopvang

Spijkenisse - Maandag aan het einde van de middag kreeg de meldkamer van Dieren4u een telefoontje dat er een vogel in een loods aan de Wattweg in Spijkenisse was gevlogen.

Stock_politie.jpg

Kop koffie met de politie: wijkagent donderdag in gemeentehuis Nissewaard

Spijkenisse - Donderdag 19 maart is wijkagent Celine Klop van Spijkenisse Centrum tussen 11.00 en 12.00 uur aanwezig in het gemeentehuis van Nissewaard. Zij is sinds eind januari gestart als wijkagent van het Centrum van Spijkenisse.

Fietserscontrole.png

Fietsers beboet in voetgangersgebied op Uitstraat en ’t Plateau

Spijkenisse - De afgelopen week zijn fietsers op e-bikes, fatbikes en gewone fietsen gecontroleerd en beboet op hun rijgedrag in voetgangersgebieden op de Uitstraat en ’t Plateau. Ook de komende weken worden op meerdere plaatsen controles uitgevoerd.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 17.19.53.jpeg

Man bekneld bij werkzaamheden op boot

Zuidland – Vanmiddag is op de Munnikenweg een man bekneld geraakt met zijn arm terwijl hij aan een boot werkte.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.19.48.jpeg

Geert Wilders bezoekt centrum van Spijkenisse

Spijkenisse - Geert Wilders, de leider van de Partij voor de Vrijheid (PVV), bracht vanmiddag een bezoek aan het centrum van Spijkenisse. Het bezoek maakte deel uit van zijn zogenoemde AZC-tour in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag. Meerdere inwoners van de gemeente kwamen naar het centrum om het bezoek te volgen.