Boa’s controleren op tweewielers in winkel- en voetgangersgebieden Nissewaard

Boa’s hebben in de periode van 1 december tot en met 15 december controles uitgevoerd op de aanwezigheid van tweewielers bij meerdere winkel- en voetgangersgebieden in Nissewaard. Zowel alle soorten fietsen als fatbikes werden hierbij gecontroleerd door de handhavingsmedewerkers.

Met name de Uitstraat in Spijkenisse heeft op dit moment extra aandacht. Bij de controles op deze plek zijn in twee weken tijd negentien officiële waarschuwingen en negen processen-verbaal uitgeschreven. Uit gegevens blijkt dat de gecontroleerde fietsers een leeftijd van 13 jaar tot en met 53 jaar oud hebben. Vijf mensen met een fatbike hebben daadwerkelijk een bekeuring gekregen.

Het fietsen in de winkelgebieden is verboden, omdat deze gebieden zijn aangewezen als voetgangersgebieden. Burgemeester Cor Lamers kondigde eerder al aan dat er meer handhaving en patrouilles worden uitgevoerd om de overlast van tweewielers in winkel- en voetgangersgebieden in Nissewaard tegen te gaan.

Foto: Pexels

Deel dit bericht